Michal Paška Hokej

Románek dnes zdolal hráčov HK 32

Mikulášski hokejisti dnes v riadnom hracom čase remizovali so súperom z Piešťan. V nadstavenom čase ich pochoval Románek, strelec všetkých troch gólov hosťujúceho tímu.

Mikulášski hokejisti si v stretnutí dvadsiateho kola zmerali sily s Piešťanmi netradične v nedeľu (v piatok na domácom ľade hrali s Bardejovom). Úvodná tretina bola v ich plnej réžii, Piešťany si nevytvorili vážnejšiu šancu. Skóre mohol otvoriť už v 5. minúte Macík, trafil len do piešťanského brankára. Štadión si prvýkrát zakričal gól v 9. minúte. Macík pekne prihral Bartíkovi, ktorý sa zblízka nemýlil. Po štvrťhodine hry to už bolo 2:0. Tvrdú strelu Kledrowetza do bránky dopravil Kadura.

Druhá tretina bola zbytočne nervózna a rozhodca udelil aj vyššie tresty, čo sa, pochopiteľne, nepáčilo domácemu publiku. V 33. minúte si mohol druhú gólovú čiarku pripísať Bartík, jeho strela tesne minula bránku Piešťan. V tejto časti hry zaujal pästný súboj domáceho Galka s Románekom, skončil sa však nerozhodne.

V záverečnej tretine Piešťany znenazdajky zdramatizovali stretnutie. Stalo sa tak v 50. minúte, na Haringovu prihrávku najlepšie zareagoval Románek a bolo 1:2. Hostí gól evidentne povzbudil, napriek tomu mali Mikulášania v 53. minúte obrovskú šancu na upokojenie, Bartíkovu tutovku výborným zákrokom zlikvidoval Ondrejka. V 57. minúte prišiel šok, keď Románek vyrovnal na 2:2 a zápas tak posunul do predĺženia.

V ňom sa o všetko opäť postaral Románek a tak Mikulášania prehrali 2:3 po predĺžení.

Rudolf Záruba, tréner Liptovského Mikuláša: „Z výsledku som sklamaný. Dve tretiny sme mali herne navrch, dali sme dva góly. V tretej tretine hráči nedodržali to, čo sme si povedali v šatni. Prišiel nejaký skrat, súper vyrovnal a v predĺžení strelil náhodný gól. Za dva dni sme na domácom ľade stratili štyri body, ktoré budeme musieť dohnať v nasledujúcich stretnutiach.“

HK 32 Liptovský Mikuláš – SHK 37 Piešťany 2:3 (2:0,0:0,0:2–0:1) Góly: 9. Bartík (Macík), 15. Kadura (Kledrowetz) – 50. Románek (Haring), 57. Románek (Kolník), Románek (v predĺžení). Rozhodovali: Kubuš, Rovenský, Vyšný. Divákov: 810. Liptovský Mikuláš: Palko – Macík, Hyben, Galko, Devečka, Klepáč, Kuric, Kledrowetz, Hančiak, Penák, Mravec, Beňa, Kokavec, Ďurný, Piatka, Bartík, Valášek, Pleva, Kadura, Mezovský, Paukovček. Piešťany: Ondrejka – Urban, Mišura, Ďurkech, Vrána, Učeň, Pupák, Bokroš, Hruška, Nemec, Vyletelka, Lisoň, Haring, Mihálik Kolník, Klčo, Mrázik, Peško, Jánoš, Rosa, Románek.

Vyjadrenie trénera sme doplnili o 20:26 hod.