Michal Paška Hokej

Rozhodne sa v nedeľu v Mikuláši

Hokejisti Michaloviec naplno využili výhodu domáceho prostredia. Stav série vyrovnali na 2:2. Na rozdiel od včerajšieho zápasu dnes o víťazstve rozhodli v riadnom hracom čase.

Štvrťfinálová séria play-off prvej hokejovej ligy medzi Michalovcami a MHK 32 Liptovský Mikuláš, sa hrá na tri víťazstvá. Rozhodne sa tak v nedeľu na ľade Liptovského Mikuláša. Michalovce včera zdolali Liptákov až v samostatných nájazdoch, dnes im na pohodlné víťazstvo 6:2 stačil riadny hrací čas.

„Vymaľované“ bolo už po úvodnej tretine. Domáci už v 9. minúte vyhrávali 3:1. Do prvej sirény svietilo na svetelnej tabuli 4:2. Michalovce v druhej tretine dvoma gólmi poistili vedenie. Keďže v tretej tretine už gól nepadol, východniari vyhrali úplne jednoznačne.

HK Dukla Michalovce – MHK 32 Liptovský Mikuláš 6:2 (4:2, 2:0, 0:0) Góly: 2. Opatovský (Gašpar), 6. Slovák (Drotár, Palovčík), 9. Boltun (Mach, Palovčík), 15. Opatovský (Šechný), 27. Mach, 32. Kadlubiak (Slovák) – 7. Ďurný (Holiga), 19. Pleva (Macík, Kuric). Michalovce: Petro – Hančák, Chovan, Kadlubiak, Mucha, Šeliga, Boržik, Kovaľ – Slovák, Šechný, Drotár, Opatrovský, Gašpar, Majeský, Boltun, Palovčík, Mach, Králik, Fajčák, Pavličko. **Liptovský Mikuláš: **Palko – Klepáč, Holiga, Lištiak, Devečka, Hyben – Bartík, Pleva, Macík, Valášek, Mravec, Ďurný, Kuric, Matejka, Kadura, Staroň, Piatka, Koniar.

ilustračné foto: autor