Slávka Kellová Hokej

ŠHK 37 Piešťany - MHk 32 Lipt. Mikuláš 4:3

V druhom finálovom zápase domáce Piešťany zdolali mužstvo z Liptovského Mikuláša tesne 4:3. Stav na zápasy tak ostal 1:1.

Druhé finále začali lepšie hostia, hneď v prvých sekundách mohol skórovať Bača, ale svoj nájazd nepremenil. V tretej minúte ale už bol úspešnejší Pohanka, ktorý strelou zblízka prekonal Tomeka Liptáci viedli. Piešťanci sa zobudili až v druhej polovici tretiny, ale Prokop, ani Lušňák Palka neprekonali. V posledných sekundách však udreli, keď sa do samostatného nájazdu dostal obranca Kalafút a strelou švihom aj so šťastím vyrovnal.

Druhú tretinu začali domáci lepšie ako tú úvodnú, šance ale nepremieňali. Rybárik slabou bekhendovou strelou Palak neprekonal, Haring tečom netrafil bránu a gól nedal ani Pupák, ktorý v skrumáži pred hosťujúcim brankárom puk do siete neposlal. Potom ale Prokop v strednom pásme zachytil rozohrávku súpera, prihral dobre postavenému Pupákovi, ktorý sa už nemýlil. Ďalší gól mohol pridať Gálik, ale ležiaceho Palka nedokázal prekonať. A keď sa v presilovke preháčkoval medzi obrancami Prokop a trafil iba Palkovu hruď, mohli sa tešiť hostia. To by ale v bráne domácich nemohol stáť Tomek, ktorý perfektne zachránil po Vlkovej a Pohankovej bombe od modrej čiary a v samom závere ho neprekonal ani Bartík.

Tretiu časť hry začali domáci najaktívnejšie a vynútili si fauly Liptákov. V následnej presile o dvoch hráčov vypálil od modrej Zajac a jeho puk zastavila až sieť hosťujúcej brány. Štvrtý domáci presný zásah potom pridal Gálik, ktorého v úniku našiel Lušňák a zdalo sa, že je o osude stretnutia rozhodnuté. Lenže hostia v poslednej desaťminútovke Piešťancov herne prevýšili, k čomu im pomohli aj presilové hry. Jednu z nich využil Paukovček tečom Vlkovho nahodenia od modrej čiary. Znížiť mohol po ňom aj Lištiak, ale Tomeka neprestrelil. Presne dve minúty pred záverečnou sirénou ale Pohanka bekhendovým nahodením domáceho brankára prekvapil a znížil na rozdiel jediného gólu. V záverečných sekundách ale Tomek už bol koncentrovaný a vychytal pre domácich tesnú výhru a do Mikuláša sa ide za vyrovnaného stavu 1:1.

Góly: 20. Kalafút (Haring), 31. Pupák (Prokop, Baran), 44. Zajac (Haring, Pupák), 48. Gálik (Lušňák) – 3. Pohanka (Kuric, Vlk), 54. Paukovček (Vlk, Bača), 59. Pohanka

Piešťany: Tomek – A. Kolník, Kalafút, Bučka, Zajac, Magušin, Grman, Poláček, Vrána – Baran, Prokop, Pupák – Románek, Peško, Haring – Gálik, Novák, Lušňák – Rybárik, Učeň, Chylo

**Lipt. Mikuláš: **Palko – Lištiak, T. Devečka, Kokavec, Bača, Kadlubiak, Vlk, Hyben, Klepáč – Bartík, Pleva, Kriška – Kuric, Paukovček, Pohanka – Blaščík, Mravec, Zlocha – Legerský, Roháč, Oravec

Milan Klement, tréner ŠHK 37 Piešťany: Dnes sme nezačali vôbec dobre. Dostali sme veľmi rýchly gól, ktorý ale mužstvo naštartoval. Hrali sme potom dobre do konca prvej tretiny, aj v druhej tretine. Vlastne to bolo dobré až do toho záveru, v ktorom sme mali zase veľa vylúčených hráčov. Hosťom sa podarilo znížiť a mali sme šťastie, že sa im nepodarilo aj vyrovnať. Takže možno povedať, že s väčšinou zápasu panuje spokojnosť, ale so začiatkom a záverom stretnutia nie.

Marián Horváth, tréner MHk 32 Lipt. Mikuláš: Začiatok dnešného zápasu nám vyšiel skvele, potom domáci ale začali lepšie korčuľovať a my sme sa prestali venovať hokeju, ale šarvátkam. Domáci potom zaslúžene vyhrávali, ale podarilo sa nám znížiť a nakoniec sa nám zápas podarilo zdramatizovať, ale už sme nevyrovnali a prehrali. Je však 1:1 a doma chceme určite vyhrať.“

zdroj, foto: mhk32lm.sk