Šikovná pomôcka pre Mikulášanov Tipy na akcie, ktoré možno zažiť cez týždeň

Už viete, ako strávite dni po škole či práci? Poradíme vám s prehľadom akcií v našom meste. Čo všetko sa chystá?

Tomáš Batiz
Ilustračný obrázok k článku Šikovná pomôcka pre Mikulášanov Tipy na akcie, ktoré možno zažiť cez týždeň
Foto: Ivana Kováčiková / Zdroj: Dnes24.sk

OTVORENIE GALÉRIE KOLOMANA SOKOLA

6. júna 2017 o 16:30 – 18:30, Galéria Koloma Sokola

V mesiacoch apríl – máj bolo Centrum Kolomana Sokola z dôvodu rekonštrukcie zatvorené. Za finančnej podpory mesta sme vysušili priestory výstavných siení, namaľovali a kompletne ošetrili vnútorné omietky. Po pätnástich rokoch od otvorenia Centra Kolomana Sokola sme urobili reinštaláciu stálej expozície Kolomana Sokola. Novú koncepciu výstavy vytvoril pán PhDr. Ivan Jančár.

MICHAL HAVRAN: ANALFABET

8. júna 2017 o 17:00, Diera do sveta

Ako súvisia sklady kníh s heroínom, prečo sa v Bratislave objavili potomkovia balkánskych kúzelníkov a operátori magických zrkadiel? Hrdinovia románu sa dostanú zo starého cintorína po stopách jazyka a zločinu do Petrohradu, aby sa mohli pozrieť z diaľky na Strednú Európu. Analafabet je junkieteologickým príbehom o interpretáciách a tajnom meste na Dunaji bez milostnej zápletky.

MODRÉ HORY A ROLAND KANIK + CESCHI (US) / KONCERT

8. júna 2017 o 20:00, Diera do sveta

Štvrtok je malý piatok, sa povráva, a tak štvrtkový večer patrí Liptovskému Mikulášu a Diere do sveta. Jeden večer, dva koncerty Ceschi, chlapec z ďalekej Ameriky, Modré hory a Roland Kánik, šraci odtiaľto.

BELOPOTOCKÉHO MIKULÁŠ

9.11. júna 2017, Dom kultúry

Projekt Belopotockého Mikuláš – celoštátna súťažná prehliadka amatérskeho divadla dospelých bol podporený z verejných zdrojov poskytnutých Fondom na podporu umenia.

EUGEN BOTOŠ FINALLY FEAT. ANITA SOUL

10. júna 2017 o 19:30, Route 66

Pozývame vás na exkluzívny klubový koncert jazz-funkovej kapely Eugen Botos Finally, ktorá sa predstaví v Route 66 tesne pred svojím odchodom na veľké turné po Japonsku, kde im koncom roka 2016 vyšlo nové CD Final Definition.

PALETA PÁNA BOHÚŇA

10. júna 2017 o 14:00, Liptovská galéria P.M.Bohúňa

Dieťa dostane úlohy, za ktoré získa farby. Spolu objavíte tajomstvo podpisu majstra Bohúňa, na vlastnej koži zažijete ako cíti umelec pri portrétovaní, objavíte v obraze príbeh. Za splnené úlohy príde samozrejme aj odmena.

ONDRAŠOVSKÁ HORIČKA

11. júna, 2017 o 08:40, Liptovská Ondrašová – futbalový štadión

Preteky budú 4. kolom Slovenskej bežeckej ligy a 5. kolom Liptovskej bežeckej ligy. Tohtoročný 34. ročník sa nesie v znamení nových, dlhších tratí v mužských aj ženských kategóriách.

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame