Marek Šebeňa Hokej

Slovan si poradil s Mikulášom

Bratislavský Slovan vyhral už trinásty zápas v rade a v tejto sezóne doma ešte neprehral.

Slovan Bratislava – MHk 32 Liptovský Mikuláš 6:1 (1:1, 2:0, 3:0) Góly: 14. Richard Huna (Róbert Huna), 22. Sersen (Lipiansky, Lažo), 23. O Rusnák (D. Skokan), 45. Lažo (Vaic, Turunen), 50. Kuľha (J. Kováčik, Demel), 54. Turunen (Lažo, Vaic) – 17. D. Devečka Vylúčení: 5:3 na 2 min, navyše: D. Skokan (Slovan) 10 min nešportové správanie sa, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Valachovič – M. Junek, Stano, 2650 divákov

Zostavy: Slovan: Konrád – J. Kováčik, Sersen, Tesařík, Tulupov, Štajnoch, Turunen, Bohunický, 55. Čajkovský – Kuľha, Hujsa, Demel – Lažo, Lipiansky, Vaic – Róbert Huna, A. Nedorost, Richard Huna – M. Sloboda, O. Rusnák, D. Skokan Liptovský Mikuláš: Fikrt – Hučko, Heš, M. Bača, Kumstát, M. Varga, D. Devečka, Privoznik – Cibuľa, J. Halaj, V. Novák – M. Bartánus, Roháč, Tomášek – Kriška, Mikula, Kropáč

Bratislavský Slovan vyhral už trinásty zápas v rade a v tejto sezóne doma ešte neprehral. Liptáci prišli do bratislavského Ružinova predovšetkým pozorne brániť priestor pred Fikrtom a smerom dopredu toho veľa neukázali. Okrem gólových momentov a niekoľkých akcií chýbal na ľade väčší vzruch, v hre absentovalo vyššie tempo. V 14. min prepadli pri presilovke na útočnej modrej obrancovia hostí, odchovanci MHk 32 – dvojičky Hunovci – sa dostali do prečíslenia, pri ktorom našiel ideálne Róbert Richarda a ten zápästím otvoril skóre – 1:0. Liptáci nečakane vyrovnali v 17. minúte. Konrád sa snažil rozohrať, ale trafil iba vlastného obrancu Bohunického, ktorý korčuľoval smerom k bránke, a od jeho nohy sa puk odrazil do siete. Slovanu vyšiel úvod druhej tretiny, vedenie mu vrátil v 22. min Sersen, ktorý prekonal Fikrta švihom z pravého kruhu, a o 91 sekúnd sa presadil po krátkom náprahu z ľavého kruhu aj tiesnený Ondrej Rusnák. Hostí mohol vrátiť do zápasu Kropáč, ale jeho trestné strieľanie skončilo v 25. min v Konrádovej lapačke. Hra potom upadla do priemeru, Slovan s prehľadom kontroloval vývoj zápasu. V 45. min Bratislavčania odskočili na rozdiel troch gólov, keď Vaicovu strelu na bránkovisku doklepol Lažo. V 50. min pri presilovke napriahol na modrej Kuľha a piatykrát prekonal Fikrta. Líder extraligy bol na ľade pánom, jeho prevahu i vedenie ešte zvýraznil nádherným projektilom z ľavého kruhu fínsky legionár Turunen a upravil na konečných 6:1.

Hlasy: Antonín Stavjaňa (tréner Slovana): „Zápas sme rozhodli dvoma rýchlymi gólmi v úvode druhej tretiny. Spoliehali sme sa na rozloženie hráčov do štyroch formácií a verili, že v budeme mať viac síl. Za stavu 1:1 nám nebolo ľahko, lebo podobný nešťastný gól môže mužstvo rozložiť. Braňo Konrád však mal v závere prvej tretiny viacero istých zákrokov, ktorým dodal obrancom potrebný pokoj. Naše vedenie chce, aby v týchto zápasoch dostali šancu mladí, aj preto bol namiesto Nemca v zostave Sloboda.“ Ján Šterbák (tréner L. Mikuláša): „Nie sme spokojní s výsledkom, aj keď vieme, že Slovan má dobrú formu. Prišli sme do Bratislavy po lepší výsledok. Prvá tretina bola z nášho pohľadu veľmi dobrá. V úvode druhej sme dostali rýchle góly, čo napokon rozhodlo. Slovan hral jednoducho dopredu, dal góly z nájazdov s rýchlym zakončením a vyhral zaslúžene. Druhá a tretia tretina nebola podľa našich predstáv, musíme popracovať na odstránení nedostatkov.“