Smrečany sú lídrom prvej triedy, kapitán Laučík: O záchrane už nechceme ani počuť!

Futbalisti Smrečany - Žiar prežívajú štart do súťaže ako z ríše snov. Po štvrtom kole vedú I. triedu Liptovského futbalového zväzu.

Tomáš Batiz
Ilustračný obrázok k článku Smrečany sú lídrom prvej triedy, kapitán Laučík: O záchrane už nechceme ani počuť!
Zdroj: Dnes24.sk

Sezóna 2017/2018 je iba na začiatku. Faktom však ostáva, že práve futbalisti Smrečian sú milým prekvapením súťaže, po tom čo sa ešte pred niekoľkými týždňami bojovali o záchranu v najvyššej liptovskej súťaži. Po štyroch kolách majú na svojom štyri víťazstvá a 12 bodov. „Nepredpokladali sme, že takto odštartujeme sezónu. Mali sme v pláne pozbierať pár bodov, ale aktuálny stav je aj pre nás milým prekvapením,“ skonštatoval Jozef Laučík, dlhoročný kapitán TJ Družba Smrečany – Žiar.

Nové ihrisko

Krivá hracia plocha dolu brehom bola niekoľko rokov typickým znakom práve domáceho prostredia Smrečian. To je však už minulosťou. Tamojší futbalisti od začiatku tejto sezóny hrávajú svoje zápasy na vynovenom ihrisku. „Táto zmena potešila všetky tímy v okrese. Pod skvelý výsledky sa určite podpísal aj skvelý trávnik, na ktorom sa hrá určite lepšie nám aj ostatným,“ zhodnotil Laučík.

„Je dobrá partia, ktorá je základom úspechu,“ prehlásil kapitán Smrečian.

Káder posilnili

Výraznou posilou pre Družbu bol príchod Miroslava Blasčíka, ktorý v minulosti dlhodobo pôsobil v MFK Tatran Liptovský Mikuláš. Poslednú sezónu však odohral v Dúbrave odkiaľ prestúpil práve do Smrečian. „Je pre nás veľkým prínosom. Okrem neho prišiel aj Peter Guráň a vrátili sa aj hráči z Veternej Poruby,“ doplnil.

Ako na záver povedal Laučík, sezóna je dlhá. Aktuálne však Smrečancom robí futbal radosť a pri dávke šťastia aj motyka môže vystreliť.

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame