Michal Paška Basketbal

Starší žiaci skončili sezónu

Družstvo starších žiakov Mestského basketbalového klubu v Liptovskom Mikuláši odohralo posledné zápasy sezóny 2011/2012. Na domácej palubovke privítali družstvá Interu Bratislava a Senca.

Na základe postavenia v tabuľke sa očakávali hladké výhry hostí. Naši chlapci však milo prekvapili výbornými výkonmi a obom družstvám boli vyrovnaným súperom.

Zápas s Interom bol otvorený do posledných sekúnd napriek tomu, že pred poslednou štvrtinou hostia viedli o 10 bodov. Naše družstvo sa však výborným finišom dotiahlo pár sekúnd pred koncom na rozdiel dvoch bodov. Na úplný zvrat nám však už neostal čas.

Zápas so Sencom, ktorý bol ešte väčším favoritom, začal pre naše družstvo neočakávane dobre a bojovným výkonom po prvom polčase dokonca viedlo. Nešťastná 5-minútovka v priebehu tretej časti hry (šnúra 0:16) však otočila zápas v prospech hostí. Naši chlapci sa napriek 15-bodovému manku dokázali vrátiť do zápasu a zdramatizovali jeho záver.

Napriek skutočnosti, že naše mužstvo v konečnej tabuľke o celkové 1.-12.miesto skončilo na poslednom mieste bez výhry, posledné zápasy ukázali, že chlapci majú v sebe potenciál pre úspešnejšie účinkovanie v budúcej kadetskej sezóne.

MBK Liptovský Mikuláš – Inter Bratislava 57:60 (24:28) Body MBK LM: Kozubjak 18, Kapina 17, Bendík 8, Baráth 7, Wlachovský 5, Šima 2.

MBK Liptovský Mikuláš – Senec 58:65 (29:26) **Body MBK LM: **Lehotský 23, Kozubjak 13, Baráth 6, Zábeľ 6, Kapina 5, Bendík 5.

Zdroj: Martin Králik, MBK LM