Pavol Tomčík Hokej

Hokejisti Liptovského Mikuláša sa zrejme konečne výsledkovo preberajú. Po slabom úvode, keď zo šiestich stretnutí získali len dva body, tentoraz zaknihovali dve víťazstvá v rade. To v Považskej Bystrici sa však zrodilo až po predĺžení.

Ilustračný obrázok k článku Stredajšia výhra potvrdená: Hokejisti L. Mikuláša vyhrali aj v Považskej Bystrici

V rámci 8. kola prvej hokejovej ligy vycestovali v piatok zverenci trénera Milana Hovorku na Považie, na ľad Považskej Bystrice. I keď sa vedenia už v úvode gólom Vokuliča ujali domáci, dvojica Liptákov Poliaček – Marcinko v 28., resp. 29. minúte naklonila misky váh na stranu MHK 32 – 1:2. V prostrednej časti hry však ešte domáci zásluhou Tvrdoňa dokázali naposledy odpovedať, čím duel poriadne zdramatizovali. Zápletku napokon rozlúštilo až predĺženie, v ktorom už skúsenejší hostia potvrdili rolu favorita a zvíťazili. Gól Lukáša Bokroša po prihrávke od Mezovského znamená pre Liptovský Mikuláš zisk dvoch bodov.

HK'95 Považská Bystrica – MHK 32 Liptovský Mikuláš 2:3 pp (1:0, 1:2, 0:0 – 0:1)
Góly: 5. Vokulič, 35. Tvrdoň – 28. Poliaček, 29. Marcinko, 62. Borkoš.
Rozhodovali: Lokšík – Drblík, M. Tvrdoň
Vylúčení: 7:2
Presilovky: 0:1
Oslabenia: 0:1
Divákov: 100
Zostava MHK 32: Palko – Bakoš, Špila, Leskovjanský, Janči, Devečka, Mezovský, Roháč – Bartík, Kuric, Mach – L. Bokroš, Vartovník, J. Bača – Marcinko, Matejka, Poliaček – Laco, Kubovčík, Kučera. Tréner: Milan Hovorka

Milan Hovorka (tréner Lipt. Mikuláša pre webhokej24.sk): „Do Považskej Bystrice sme šli s cieľom bodovať a to sa nám aj podarilo. Avšak nie som spokojný s tým, že sme získali len dva body, mali sme získať tri, pretože sme vyhrávali, hru sme mali v rukách. O víťazstvo sme sa pripravili vlastnými chybami, či to už bolo v zakončení, či chybou pri druhom góle. Nakoniec sme ten jeden bod stratili.“