Pavol Tomčík Hokej

Stroj na víťazstvá sa nezastavil: V Prievidzi piata výhra v rade!

V rámci 10. kola prvej hokejovej ligy vycestovali hráči MHK 32 Liptovský Mikuláš do Prievidze. Duel priniesol osem gólov, Mikulášania vyhrali 5:3.

Ilustračný obrázok k článku Stroj na víťazstvá sa nezastavil: V Prievidzi piata výhra v rade!

Mužstvo trénera Mariána Horvátha pritom ešte v 25. minúte prehrávalo 0:2. Baníci išli v prvej tretine do vedenia gólmi Mendela a Kentoša. Na kontaktných 1:2 znížil Piatka a už o dve minúty neskôr vyrovnal Trochta. Vďaka presnému zásahu Uhríka bolo po 40 minútach už 3:2 pre Liptákov.

V záverečnej časti hry pridali Mikulášania ďalšie dva góly a keďže odpoveď Prievidžanov prišla až v poslednej minúte, výhra 5:3 znamená pre MHK 32 piate víťazstvo v jednom slede. Na priebežne šieste mužstvo tabuľky prvej hokejovej ligy čakajú dve stretnutia na domácom ľade. V stredu pricestuje na Liptov Trnava, v piatok Michalovce. Oba duely štartujú v tradičnom čase o 17:00 hod.

MŠHK Prievidza – MHK 32 Liptovský Mikuláš 3:5 (2:0, 0:3, 1:2)
Góly: 6. Mendel, 18. Kentoš, 60. Môcik – 25. Piatka, 27. Trochta, 31. Uhrík, 45. Macík, 57. Oravec
Rozhodovali: Babeliak – Kollár, Mráz
Vylúčení: 8:6 na 2 min., navyše: Hús a Slota (obaja Prievidza) 10 min za nešportové správanie
Presilovky: 0:1
Oslabenia: 0:0
Divákov: 250
Zostava MHK 32: Hollý – Duriš, Holiga, Mezovský, Moravčík, Uhrík, Trochta, Oravec, Školiak, Bartík, Divok, Klimčík, Kuric, Legerský, Macík, Marcinko, Oravec, Piatka, Poliaček. Tréner: Marián Horváth