Tomáš Batiz Futbal

Tatran pokračuje v príprave: Proti Pohroniu s prvým víťazstvom

Futbalisti Liptovského Mikuláša si pripísali prvé víťazstvo v rámci zimnej prípravy.

Ilustračný obrázok k článku Tatran pokračuje v príprave: Proti Pohroniu s prvým víťazstvom
Zdroj: MFK Tatran Liptovský Mikuláš

MFK Tatran Liptovský Mikuláš má počas prípravy poriadne nabitý program. Tatranci tentokrát zaradili do svojho programu viac zápasov na ihriskách súperov. Ako už konštatoval Ján Papaj, športový riaditeľ MFK Tatran, dôvodom je slabšia výkonnosť Liptákov v jesennej časti práve na trávnikoch súperov.

Posledný prípravný zápas odohral Tatran na ihrisku Pohronia. Oba tímy sa však vopred dohodli na netradičnom modely stretnutia. „Do úvahy sa bral prvý klasický zápas na 90. minút, ktorý sme vyhrali 3:1. Potom sa hral ešte jeden 45. minútový polčas, v ktorom sme zvíťazili jednoznačne 3:0,“ upresnil Jána Papaj.

„Každý hráč odohral minimálne 70. minút, čo bolo našim primárnym cieľom,“ doplnil Papaj.

Proti Pohroniu dostali príležitosť aj štyria dorastenci mikulášskeho klubu, ktorých by vedenie klubu chcelo postupne prepracovať až do A-mužstva.