Tomáš Batiz Futbal

Tatran sa predstavil na horúcej pôde v Žiline: Natiahli Liptáci sériu výhier?

Futbalisti Liptovského Mikuláša odohrali zápas 6. kola nadstavby DOXXbet ligy, v ktorom sa predstavili na ihrisku rezervy Žiliny.

Ilustračný obrázok k článku Tatran sa predstavil na horúcej pôde v Žiline: Natiahli Liptáci sériu výhier?

Liptáci odohrali zápas na neregulárnej hracej ploche, pretože umelá tráva bola na mnohých miestach poškodená, presypaná granulátom. Tráva bola pravdepodobne úmyselne pred zápasom a počas prestávky polievaná. Liptáci s týmto terénom dlho bojovali, pretože sa im šmýkalo a trvalo im dlho kým sa s tým vyrovnali, ale to už Tatran prehrával 0:2 V priebehu druhého polčasu sa síce Liptáci dostali do menších šancí, ale skórovať sa im nepodarilo. Rezerva Žiliny skompletizovala výsledok v 66. minúte gólom Michlíka.

Jozef Kostelník, tréner MFK Tatran: „V zápase sme mohli poznať, že naše postavenie v tabuľke už nie je niekomu ľahostajné. Táto prehra z nás však urobí silnejšie mužstvo a ešte motivuje do ďalších zápasov.“

MŠK Žilina „B“ – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 3:0 (1:0)

Góly: 17. Hancko, 51. Gorelčík, 66. Michlík

MŠK Žilina B: Mandous – Puček, Michlík, Káčer, Vallo, Mbah, Hancko, Ďuratný, Tlacháč, Gorelčík, Letić. Náhradníci: Kňazovič – Šušolík, Majštnik, Minárik, Václavik, Pobijak, Fujak

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Macík – Šimún, Kubena, Kucharčík, Papaj, Gerec, Mizerák, Staš, Lišivka, Pastva, Poremba