Slávka Kellová Basketbal

Tímy z Liptova tento víkend utŕžili iba prehry

Počas víkendu sa basketbalovým tímom z Liptovského Mikuláša veľmi nedarilo. Muži utŕžili tesnú prehru v Považskej Bystrici a ženy z Liptova nestačili v dvoch zápasoch na Východniarky. Prehrali tak posledné dva zápasy v základnej časti 1. ligy.

Muži MBK Liptovský Mikuláš nastúpili v Považskej Bystrici, s ktorou súperia o prvé miesto v tabuľke. Že to Považania myslia s postupom vážne tak ako naše družstvo, dokázali tým, že do kádra získali pred koncom prestupového obdobia hráča zo súpisky extraligovej. Prvá štvrtina zápasu bola vyrovnaná a družstvá sa striedali vo vedení. 7-bodové polčasové vedenie domácich Mikulášania napravili hneď na začiatku tretej štvrtiny a začínalo sa odznova. Domáci však následne využili niekoľko chýb hostí a na začiatku poslednej časti hry odskočili na rozdiel 12 bodov. O zápase sa zdalo byť rozhodnuté, ale družstvo z Liptova bojovným výkonom dokázalo napredovať a minútu a pol pred koncom sa dokonca dostalo do vedenia. V dramatickej koncovke mali viac šťastia domáci a pripísali si tak dôležitú výhru. Mikulášania majú stále všetko vo vlastných rukách. Do konca súťaže ich čakajú ešte tri domáce zápasy, pričom výhry všetkých troch im môže zabezpečiť celkové víťazstvo v súťaži.

Považská Bystrica – MBK Liptovský Mikuláš 68:66 (33:26) Body MBK LM: Šulo 18, Škorupa 16, Chomo 13, Blcháč 7, Badinka 5, Jamsila 2, Császári 2, Králik 2, Vaňko 1

Družstvo žien z Liptovského Mikuláša nastúpilo na svoje posledné dva zápasy základnej časti 1.ligy. V hre bol stále postup do play-off, ale forma Mikulášaniek z posledných zápasov nedávala veľké šance na úspech. V prvom zápase proti košickému Tydamu hneď prvá štvrtina ukázala, kto bude pánom na ihrisku. Hostky si od začiatku budovali náskok, ktorý si bez problémov udržiavali až do konca zápasu. Ženy z Liptovského Mikuláša svojím zlým výkonom uľahčili košičankám cestu za pohodlnou výhrou. V nedeľu privítali Mikulášanky posledný celok tabuľky, Spišskú Novú Ves. Ani tento zápas však basketbalistky z Liptovského Mikuláša nezvládli a po slabučkom výkone utŕžili ďalšiu zahanbujúcu prehru.

MBK Liptovský Mikuláš – Tydam Košice **59:78 (34:43) Body MBK LM: Javorková 19, Švárna 17, Bračoková 8, Callová 8, Žuffová 5, Kacianová 2 **MBK Liptovský Mikuláš – Spišská Nová Ves 63:76 (26:33) Body MBK LM: Švárna 24, Javorková 12, Callová 11, Považanová 6, Vanková 5, Žuffová 3, Kacianová 2

Žiaci MBK Liptovský Mikuláš nastúpili na domácej palubovke proti silnej Prievidzi. V oboch zápasoch držali s favoritom krok až do posledných minút. Tam však hostia využili svoje skúsenosti a väčšiu vyhratosť a pripísali si dve očakávané výhry.

MBK Liptovský Mikuláš – BC Prievidza 39:58 (16:21) Body MBK LM: Wlachovský 11, Kozubjak 10, Šima 6, Kapina 6, Ouzonoglou 2, Rázus 2, Zábeľ 2 **MBK Liptovský Mikuláš – BC Prievidza **43:57 (24:35) Body MBK LM: Kapina 10, Ouzonoglou 8, Wlachovský 8, Kozubjak 6, Buzák 4, Šima 3, Fojcík 2, Rázus 2

Starší minibasketbalisti zo srdca Liptova nastúpili proti súperovi z Banskej Bystrice. Mladí basketbalisti z Liptovského Mikuláša, ktorí sa stále iba učia od svojich starších súperov ukázali mierne zlepšenie, keď hlavne v druhom zápase držali s hosťujúcim družstvom krok až do záverečných minút.

**MBK Liptovský Mikuláš – Banská Bystrica **13:44 (5:21) Body MBK LM: Záhora 6, Belluš 2, Revaj 2, Kráľ 2, Rázga 1 **MBK Liptovský Mikuláš – Banská Bystrica **16:29 (7:14) Body MBK LM: Revaj 4, Petráško 4, Rázga 3, Havlík 2, Záhora 2, Kráľ 1