Tréner Spišák po zápase s Martinom: Musíme sa dobre pripraviť na baráž

Hokejisti Liptovského Mikuláša prehrali aj v zápase s Martinom. S určitosťou si play off už nezahrajú.

Ilustračný obrázok k článku Tréner Spišák po zápase s Martinom: Musíme sa dobre pripraviť na baráž

Už po pár sekundách pohrozil Kriška, ale Corbeil si s jeho strelou poradil. Na opačnej strane v 6. minúte Pulliho pokus od modrej minul tesne Križanovu bránu. Prvú vážnu šancu v zápase mali Liptáci v 10. minúte, ale martinský brankár najskôr zlikvidoval prienik Laca, následne si poradil aj s dorážkou Lištiaka. Nedáš – dostaneš sa potvrdilo o pár sekúnd, keď protiútok hostí zavŕšil gólom Koyš. V 16. minúte mohol vyrovnať Ri. Huna, ale ten sa pred bránou nepresadil.

Málo efektivity

Liptáci pokračovali v tlaku aj v druhej tretine. Už v 23. minúte s problémami Corbeil vyrážal strelu Lužu. V polovici zápasu mal druhý gól Martinu na hokejke Galamboš, ale jeho pokus skončil tesne vedľa pravej Križanovej tyče. Domáci si v 32. minúte zahrali presilovku o dvoch hráčov, ale skóre sa po Uramovej strele nemenilo. Hostia domácich vyškolili v efektivite v 35. minúte, po tom čo zakončenie Surovku spomedzi kruhov skončilo za chrbtom Križana.

Bez gólov sa nevyhráva

Martin gólovo udrel aj na začiatku tretej tretiny, keď v presilovke mieril presne Markovič. O pár minút neskôr šiel za druhým gólom Koyš, ale Križan bol proti. V 48. minúte to vyskúšal od modrej Luža, ale martinský brankár si podržal čisté konto. Záver tretej časti sa už iba dohrával. Martin si postrážil tvojgólové vedenia a z Liptova si odniesol plný bodový zisk.

„Nepodali sme vôbec dobrý výkon. V priestore pred vlastnou bránou sme púšťali súpera k dorážkam a málo sme boli efektívni na opačnej strane pred súperovu bránou. Nezostáva nám nič iné, len sa dobre pripraviť na baráž,“ skonštatoval Róbert Spišák, tréner Liptovského Mikuláša.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – MHC Martin 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

• Góly: 12. Koyš (Tabaček, Markovič), 35. Surovka (Dlouhy), 42. Markovič (Heizer, Koyš). Rozhodovali: Stano, Novák – Valo, Stanzel, vylúčení 10:7 na 2 min. navyše Mezovský (L. Mikuláš) na 10 min za napadnutie zozadu, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0
  • MHK 32 Liptovský Mikuláš: Križan – Luža, Stehlík, Nádašdi, Mezovský, Bagin, Burzala, Kadlubiak, Moravčík –Kriška, Ro. Huna, Ri. Huna – Uram, M. Sukeľ, J. Sukeľ – Lištiak, Cibák, Vybíral – Kabáč, Stümpel, Laco