Michal Paška Hokej

U lídra súťaže víťazstvo hokejistov HK 32!

V stretnutí 22.kola prvej hokejovej ligy sa dnes hráči HK 32 Liptovský Mikuláš predstavili na ľade lídra zo Spišskej Novej Vsi. Fanúšikov potešili ziskom troch bodov po výsledku 1:2.

Mikulášania sa po dvoch náročných zápasoch predstavili u prvého tímu súťaže. Na ľade Spišskej Novej Vsi mali raketový úvod, už v 1. minúte otvoril skóre strelou Piatka. Meranie síl prvého a štvrtého tímu prvoligovej tabuľky prinieslo kvalitný hokej, o čo sa pričinili obidva celky. Aj napriek viacerým šanciam už diváci (medzi ktorými nechýbali ani fanúšikovia z Liptovského Mikuláša) v tejto časti hry gól nevideli.

Hostia z Liptova sa predstavili v nekompletnej zostave, hrali len na tri päťky, no v 25. minúte to už bolo 0:2 po Kadurovom góle. Spišiaci vzápätí znížili po Kropáčovom zásahu z kategórie kurióznych. V záverečnej tretine mali domáci veľkú šancu na vyrovnanie v 45. minúte, ale Palko sa pri pokuse Hamráka ukázal v plnej paráde. Domáci sa snažili o vyrovnanie, Liptovský Mikuláš si ale nakoniec odniesol zo Spiša všetky tri body.

Rudolf Záruba, tréner Liptovského Mikuláša: „Pomohli nám naše dva rýchle góly – na začiatku prvej a druhej tretiny. Potom sme inkasovali po chybe brankára Palka, ten potom už do konca zápasu zatiahol „roletu“ a opäť nás podržal. V oklieštenej zostave sme dnes odohrali ťažký zápas, víťazstvo, ktoré nás veľmi teší, je dielom celého kolektívu. Tri body zo Spiša sú pre nás zadosťučinením za dva nevydarené domáce stretnutia.“

HK Spišská Nová Ves – HK 32 Liptovský Mikuláš 1:2 (0:1, 1:1, 0:1) Góly: 27. Kropáč (Majeský) – 1. Piatka (Bartík), 25. Kadura (Paukovček). Spišská Nová Ves: **Chovan – Vartovník, Kirner, Cvengroš, Krempaský, Dulák, Džerenga, Farkašovský, Bendík, Gurčík, Lemešani, Hamrák, Prokop, Gonda, Kropáč, Borovský, Opatovský, Ordzovenský, Majeský. **Liptovský Mikuláš: Palko – Hyben, Devečka, Klepáč, Kuric, Kledrowetz, Hančiak, Penák, Mravec, Nitriansky, Beňa, Kokavec, Piatka, Bartík, Pleva, Kadura, Paukovček, Staroň.

Vyjadrenie trénera sme doplnili o 20:40 hod.