Michal Paška Hokej

V domácej premiére prehra Mikulášanov

V druhom kole prvej hokejovej ligy dnes podľahol HK 32 Liptovský Mikuláš na domácom ľade súperovi z Michaloviec 2:4.

Hosťom vyšiel úvod stretnutia a skóre otvorili už v 4. minúte po strele Slováka. Na druhý gól čakali diváci takmer do polovice druhej tretiny a opäť padol za chrbát Palka v mikulášskej bránke. Obrancovia neustrážili Palovčíka, ktorý sa dostal pred bránku Liptovského Mikuláša a vystrelil – 0:2.

O minútu domáci hráči znížili po Kadurovom góle. V 33. minúte to už bolo 1:3, radosť na striedačku Michaloviec priniesol Minčák. Na hrozivých 1:4 zvýšili hostia v presilovke vďaka Bednárovi. Domáci kanonier Uram sa tým najlepším spôsobom pripomenul v 38. minúte – 2:4.

V záverečnej tretine už diváci neboli svedkami žiadneho presného zápasu a tak Liptovský Mikuláš si v premiére na domácom ľade pripísal na svoje konto prehru.

Rudolf Záruba, tréner Liptovského Mikuláša: „Súper hral to isté, čo v prípravnom zápase. Vytvorili sme si množstvo šancí, ktoré sme nepremenili. Michalovce využili z minima maximum. Musíme sa poučiť, dva góly sme dostali z prečíslenia, jeden po individuálnej chybe, posledný v oslabení. Zatiaľ hráme len na krásu, nie na góly. Súperovi gratulujeme, víťazstvo si zaslúžil.“

HK 32 Liptovský Mikuláš – HK Dukla Michalovce 2:4 (0:1, 2:3, 0:0) Góly: 29.Kadura, 38. Uram (Bartík) – 4. Slovák (Minčák, Žemba), 28. Paľovčík (Kadlubiak, Hančák), 34. Minčák (Šechný), 37. Bednár (Mach, Kadlubiak). Vylúčení: 4:4. Rozhodovali: Jakubec – Hanko, Vyšný. Divákov: 620. **HK 32 Liptovský Mikuláš: Palko (46. Šiarnik) – Lištiak, M.Klepáč, Ďurný, Mravec, Kadura, Kledrowetz, Hyben, Valášek, Paukovček, Kuric, Devečka, P.Klepáč, Pajong, Pleva, Bartík, Kokavec, Uram, Piatka, Staroň. **HK Dukla Michalovce: Kotvan – Slovkák, Valentín, Paľovčík, Minčák, Halás, Šeliga, Mach, Kmiť, Segľa, Šechný, Bednár, Hančák, Kadlubiak, Mucha, Božík, Dunaj, Žemba, Pavlíčko, Králik, Petrúňa, Fajčák, Kovaľ, Boržík.

Vyjadrenie trénera sme doplnili o 21:40 hod.