Michal Paška Hokej

V Prešove nadelili domácim poltucet

Hráči MHK 32 Liptovský Mikuláš pokračujú vo víťaznom ťažení. V dnešnom stretnutí 12. kola nadstavbovej časti prvej hokejovej ligy zvíťazili na ľade Prešova. Ten podľahol Mikulášanom vysoko 1:6.

Liptáci pritom v tejto sezóne mali s Prešovom hrozivú bilanciu, prehrali všetky tri stretnutia. Dnes vyhrali úplne jednoznačne, objektívne ale treba povedať, že domáci hráči mali v nohách včerajší zápas s reprezentačným výberom do 20 rokov. Vo svojom pozápasovom hodnotení to pripomenul aj tréner MHK 32 Dušan Halahija.

„Včerajší zápas bol na domácich hráčoch vidieť. My sme boli živší, pohyblivejší. Začiatok bol z našej strany katastrofálny, hneď sme inkasovali. Od približne 7. minúty sme sa skonsolidovali,“ opísal dianie na prešovskom ľade kormidelník Liptovského Mikuláša.

Zo strany jeho zverencov pribudlo nasadenie a góly. Domáci z hokejok Mikulášanov inkasovali až poltucet, Palko za svoj chrbát pustil len jediný puk. „V tretej tretine sme dianie na ľade kontrolovali. Nebolo to ale také jednoznačné, ako hovorí výsledok. Aj domáci hráči mali príležitosti,“ dodal tréner.

HC 07 Prešov – MHK 32 Liptovský Mikuláš 1:6 (1:2, 0:3, 0:1) Góly: 3. Kivader (Jonák, Cmorej) – 11. Bartík (Pleva), 16. Mravec (Ďurný), 22. Kuric (Kadura, Paukovček), 35. Kadura (Lištiak, Devečka), 38. Kadura (Valášek), 59. Valášek (Devečka). Vylúčení: 5:2. Rozhodovali: **Lauff, Korba, Hric. **Divákov:306. **Prešov: Zima – Hopkovič, Chovan, Špila, Obuch, Vorobel, Koma, Popela – Hajnik, Horský, Haas – Bednár, Caban, Raček – Troliga, Kubus, Segľa – Jonák, Kivader, Cmorej. **Liptovský Mikuláš: Palko – Holiga, Kledrowetz, Devečka, Lištiak, Kokavec, Klepáč, Galko, Hyben – Bartík, Pleva, Macík – Kadura, Paukovček, Kuric – Valášek, Mravec, Ďurný – Staroň, Piatka, Matejka.