Michal Paška Iné športy

V treťom zápase plný zásah Mhbo Géci

V treťom kole hokejbalovej extraligy dnes na domácom ihrisku zdolali hráči Mhbo Géci Liptovský Mikuláš žilinské Žirafy 5:3. Ide o ich prvé víťazstvo v novej sezóne.

Po sobotňajšom zápase s Vrútkami (4:5 po samostatných nájazdoch) dnes čakal na hokejbalistov Mhbo Géci Liptovský Mikuláš súper zo Žiliny, ktorému vyšiel úvod stretnutia a za osem minút si vypracoval asi päť výborných šancí. Poradil si s nimi domáci gólman Puček. Potvrdilo sa nedáš-dostaneš a v 11. minúte skóre v presilovke otvoril B. Javorka. Pri početnej výhode sa Mikulášania dostali do dvojgólového vedenia v 14. minúte vďaka kapitánovi Holbusovi.

Žilinčania v polovici druhej časti hry skóre vyrovnali. Domáci sa nevzdávali, odmenou im boli dva góly, o ktoré sa bratsky podelili Braňo a Slávo Javorkovci. Hostia neustále hrozili z rýchlych protiútokov, no do konca druhej tretine zostal stav na svetelnej tabuli nezmenený.

Posledná tretina priniesla na začiatku radosť na žilinskú lavičku. Dubovec v oslabení ušiel domácoim hráčom a pomedzi betóny Pučeka sa nemýlil. Žirafy v tlaku zastavil až gól Holbusa, ktorým upravil na 5:3. Hostia sa aj napriek tomu nevzdávali a vypracovali šesť príležitostí, pri ktorých vynikol Puček v mikulášskej bránke.

Po víkendovom dvojzápase na domácej pôde patrí Liptákom v extraligovej tabuľke medzi trinástimi mužstvami siedma pozícia.

Mhbo Géci Liptovský Mikuláš – Žirafa Žilina 5:3 (2:0,2:2, 1:1) Góly: **B. Javorka a Holbus po 2, S. Javorka – Lajčiak, Dubovec, Kuna. **Liptovský Mikuláš: **Púček – Hlavatý, Balažovič, Fiala, S. Javorka, Holbus – Teniak, Chovan, Plevák, Dorník, Zrník, Stuhár, B. Javorka. **Žilina: Škorvánek – Hrbol, Lajčiak, Kašša, Ondruška, Ciba, Miške, Dubovec, Mokoš, Kuna, Hartel, Hulín, Urbaník, Bednár, Marjenka.