Michal Paška Hokej

Vylúčeniami zbytočne zdramatizovali zápas

V druhom stretnutí na 11. ročníku medzinárodného hokejového turnaja Spišský pohár dnes vyhrali hráči MHK 32 Liptovský Mikuláš nad súperom z Miškolca 4:2.

Liptákom sa tak podarilo odčiniť debakel zo stredy, keď prehrali 2:6 s tímom HC Csíkszereda. Základ dnešného víťazstva položili už v úvodnej tretine, keď skórovali Pajong a Bartík. V druhej časti hry strelil tretí gól Liptovského Mikuláša Pleva. Súper znižoval v 27. minúte. O štyri minúty dal Miškolc ďalší gól a bolo 3:2. V úvode poslednej tretine poistil víťazstvo Liptovského Mikuláša Mravec. ** Rudolf Záruba, tréner Liptovského Mikuláša:** „Spokojný môžem byť s výsledkom, nie ale s hernou disciplínou. Mali sme veľa vylúčených hráčov, najmä v druhej tretine. Vyhrávali sme 3:0 a vylúčeniami sme zbytočne zdramatizovali zápas. Prispel k tomu aj súper, ktorý hral agresívne. Oproti včerajšiemu zápasu sme nastúpili v pozmenenej zostave najmä v obrane. Mladí chlapci nesklamali.“

MHK 32 Liptovský Mikuláš – Miškolc 4:2 (2:0, 1:2, 1:0) Góly: **14. Pajong, 19. Bartík, 22. Pleva, 41. Mravec. **MHK 32 Liptovský Mikuláš: Šiarnik – Galko, Kokavec, Kledrowetz, Holiga, Nitriansky, Klepáč – Staroň, Pajong, Oravec, Šmihula, Mravec, Legerský, Ďurný, Bartík, Pleva, Kadura, Valášek.

V piatok o 18:00 hod si Liptovský Mikuláš zmeria sily s domácim tímom Spišskej Novej Vsi.