Michal Paška Iné športy

Z dvoch zápasov jedna výhra hokejbalistov Mhbo Géci

Najvyššia slovenská hokejbalová súťaž sa hrala aj počas tohto víkendu. Liptovský zástupca, tím Mhbo Géci Liptovský Mikuláš, odohral na ihriskách súperov dva stretnutia.

Mikulášania sa v sobotu predstavili vo Vrútkach. Objektívne treba priznať, že domáci hráči boli lepším tímom. Hrali rýchlejšie, tvrdšie a dôraznejšie ako hráči v dresoch Mhbo Géci, ktorým nič nedovolili a ich výhra je úplne zaslúžená.

Kométa Vrútky – Mhbo Géci Liptovský Mikuláš 6:2 (1:0, 4:1, 1:1) Góly: **B. Javorka, Kráľ. **Liptovský Mikuláš: Púček – S.Javorka, Holbus, Hlavatý, Fiala, Matta, Balažovič – B. Javorka, Teniak, Zrník, PLevák, Chovan, Struhár, Kubovčík, Kráľ, Mitošinka.

V dnešnom dôležitom meraní síl Mikulášania naplno zabodovali v Žiline, s ktorou súperia o miestenku do play off. V úvodnej tretine boli lepší domáci hráči, ktorí ešte nepremenili viaceré príležitosti. V druhej tretine Liptovský Mikuláš hru vyrovnal a strelil tri góly. Žilina sa snažila o obrat, znížila na 3:4, no mikulášske rady upokojil piatym gólom do prázdnej bránky S. Jaworka.

Žirafa Žilina – Mhbo Géci Liptovský Mikuláš 3:5 (1:1, 0:3, 2:1) **Góly: **S. Javorka 2, Zrník, Kráľ, Kubovčík. **Liptovský Mikuláš: **Púček – S.Javorka, Holbus, Hlavatý, Gažo – B.Javorka, Teniak, Chovan, Plevák, Kubovčík, Kráľ, Struhár, Mitošinka, Zrník.

ilustračné foto: autor