Žiaci v autobusoch môžu využívať čípové karty: Koľko sa dá ušetriť?

So začiatkom školského roka začínajú študenti využívať autobusy o čosi častejšie.

Tomáš Batiz
Ilustračný obrázok k článku Žiaci v autobusoch môžu využívať čípové karty: Koľko sa dá ušetriť?
Zdroj: TASR

Používaním čipových kariet spoločnosti Arriva Liorbus so sídlom v Ružomberku, ktorá zabezpečuje verejnú dopravu v Liptove a na Orave, ušetria rodiny žiakov základných a stredných škôl niekedy až desiatky eur ročne. Za zvýhodnenú cenu cestujú deti v linkách mestskej hromadnej dopravy (MHD) aj prímestskej dopravy.

„Výhodou čipových kariet je, že vďaka nim nemusia deti myslieť na hotovosť pre vodiča autobusu a navyše vďaka zľavnenému cestovnému rodičia ušetria,“ informovala Petra Helecz z dopravnej spoločnosti.

Zľava niekoľko centov

Jednorazový cestovný lístok si môžu žiaci zakúpiť v hotovosti u vodiča autobusu alebo prostredníctvom čipovej karty z finančného kreditu, ktorý na ňu vložia rodičia.Vo všetkých prímestských linkách prevádzkovaných spoločnosťou Arriva Liorbus je zľava pri použití čipovej karty od 0,05 do 0,08 eur. „Cestovný lístok MHD platí na jednu jazdu bez prestupu. Pokiaľ si žiaci zakúpia cestovný lístok z karty, prestúpia do iného spoja a kartu označia do 40 minút od prvého nástupu, automaticky im bude uznaný prestup,“ doplnila s tým, že za druhú jazdu potom deti zaplatia len polovicu.

Veľký nápor o čípové karty

Dopravnú kartu vystavia cestujúcim v dopravno-informačných kanceláriách autobusových staníc v Ružomberku, Liptovskom Mikuláši, Dolnom Kubíne, Námestove a Trstenej. Pri dobíjaní čipových kariet je však v tomto období na obchodných miestach veľký nápor. Vybavenie novej karty preto netreba odkladať na poslednú chvíľu, doplnila Helecz.

Zdroj: TASR

Odporúčame