Slávka Kellová Hokej

Zvolenskí juniori vedú na zápasy 2:1

Po štvrťfinálovom zápase mikulášskych hokejových juniorov proti zvolenskému HKM je stav série 2:1 pre Zvolenčanov.

HKM Zvolen – MHk Lipt. Mikuláš 5:3 (1:1, 1:2, 3:0)

Góly: 14. Ľupták (Ihnaťo, Fekiač), 31. Ihnaťo (Fekiač), 50. Buda (Heckl, Pač), 51. Ďaloga (Puliš), 55. Ihnaťo (Pač) – 18. Macík (Piatka, Pajong), 33. Piatka (Pajong, Duriš), 40. Macík (Pajong, Piatka)

Strely na bránu: 40:25 (15:7, 11:11, 14:7)

****Vylúčenia: 4:5 na 2 min., navyše Ťavoda 10 NESPH – Pajong 10 NESPH, Kadura 5+20 NAP

Presilovky: 0:0 Oslabenia: 2:0

Rozhodovali: Štefik – Vyoral, Číž divákov: 125

Zvolen: Jelen – Jaško, Pokovič, Zošiak, Ťavoda, Ďuriš, Pač, Kučera, Škantár – Ihnaťo, Fekiač, Ľupták, Líška, Puliš, Ďaloga, Škorík, Heckl, Buda, Šagát, Nociar, Kurek

Lipt. Mikuláš: Bruncko – Galko, Mezovský, Sajko, Nitriansky, Opatřil, Duriš, Holiga, Sčap – Uhrík, Koreň, Matejka, Macík, Kubáň, Kadura, Divok, Piatka, Jančuška, Kubovčík, Poliaček, Pajong

Peter Mikula, HKM Zvolen: Dnes to bol vyrovnaný zápas, nakoľko si obidve strany boli vedomé, o čo vlastne ide. Za stavu 1:1 v sérii sa znovu hralo ako v prvom zápase a tak obe mužstvá dali do toho všetky svoje maximálne sily, aby sa práve ich mužstvo dostalo do vedenia. Myslím si, že celý dnešný zápas môžem klasifikovať ako veľmi hodnotný, bojovný, agresívny a hlavne ako veľmi vyrovnaný. Prvú a najmä tretiu tretinu sme boli trochu lepší od súpera. Druhú tretinu, kedy sa Mikuláš dostal po našich chybách do vedenia, mal zase navrch súper. V tretej tretine sme zvýšenou bojovnosťou otočili výsledok v náš prospech. Vedieme 2:1, ale myslím, že ani zajtrajší zápas nebude o nič jednoduchší. Bude to zase iba otázka nervov a športového šťastia.

Dušan Halahija, MHk 32 Lipt. Mikuláš: Dnes bol súper lepší. Donútil nás urobiť chyby, po ktorých padli jeho góly. Preto sme aj prehrali. Nebolo to ale zase také jednoznačné. Na konci sme už trochu „zdochli“ ako sa vraví. Druhú tretinu sme mali navrch, tam sme aj vyhrávali. V tretej sme to však jednoducho nezvládli, hru v rozhodujúcich priestoroch a momentoch zápasu. Dostali sme góliky a ideme domov veru s dlhým nosom.

Výsledky 3. zápasov štvrťfinále play-off Extraligy juniorov:

HK 36 Skalica – MHC Martin 0:5 (0:1, 0:1, 0:3) stav série 0:3, do semifinále postupuje Martin

HC Slovan Bratislava – HC Košice 2:5 (1:1, 1:2, 0:2) stav série 1:2

HC Nitra – Dukla Trenčín 2:4 (0:1, 1:1, 1:2) stav série 1:2

HKM Zvolen – MHk Lipt. Mikuláš 5:3 (1:1, 1:2, 3:0) stav série 2:1

zdroj: mhk32lm.sk