Adam (19) z Mikuláša má problém: Ukradnutý plecniak, padlo obvinenie!

Polícia v Liptovskom Mikuláši rieši prípad krádeže v našom meste. Obvineniu čelí mladý Mikulášan.

Tomáš Batiz
Ilustračný obrázok k článku Adam (19) z Mikuláša má problém: Ukradnutý plecniak, padlo obvinenie!
Zdroj: TASR

Obvineniu zo zločinu lúpeže čelí 19-ročný Adam z Liptovského Mikuláša. Mladík mal v noci z piatka 15. júna na sobotu 16. júna pred pohostinstvom v Liptovskom Mikuláši fyzicky napadnúť 45-ročného miestneho muža a odcudziť mu plecniak. Informoval o tom žilinský krajský policajný hovorca Radko Moravčík.

Ako uvádza policajný hovorca, v odcudzenom plecniaku bola peňaženka s osobnými dokladmi a finančnou hotovosťou, kľúče, mobilný telefón aj bunda. Obvinený mladík po skutku z miesta ušiel na neznáme miesto.

„Napadnutý muž utrpel zranenia s dobou liečenia do siedmich dní. Odcudzením vznikla predbežná škoda najmenej 100 eur. Počas vyšetrovania bol zaistený mobilný telefón a bunda. Tieto veci budú po vykonaní potrebných úkonov vrátené oprávnenej osobe,“ doplnil Moravčík.

Vyšetrovateľ Policajného zboru spracoval na obvineného muža podnet na návrh na jeho vzatie do väzby. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na tri roky až osem rokov. Ako doplnil žilinský krajský policajný hovorca, ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom vyšetrovania.

Zdroj: Dnes24.sk