Tomáš Batiz Správy

Ako pomôcť slabším aspoň pred Vianocami? Tu je pár tipov pre Liptákov

V predvianočnom období bude Liptov dejiskom viacerých charitatívnych akcii. Výťažky poputujú sociálne slabším rodinám.

Ilustračný obrázok k článku Ako pomôcť slabším aspoň pred Vianocami? Tu je pár tipov pre Liptákov
Zdroj: TASR

Komunitná nadácia Liptov už tradične vo vianočnom období organizuje Benefičnú kapustnicu. Jej cieľom je pomôcť sociálne slabším rodinám. “Aj tento rok budeme variť kapustnicu na námestí v Liptovskom Hrádku. Ľudia, ktorí si zakúpia kapustnicu, podporia sociálne slabšie rodiny a prispejú na teplé jedlo pre bezdomovcov,” povedala Jana Mrlianová z komunitnej nadácie Liptov.

Benefičná kapustnica sa uskutoční 17. decembra na námestí v Liptovskom Hrádku od 13:00 do 18:00.

Suroviny získavajú sponzorky

Celý zisk z predaja poputuje sociálne slabším rodinám, ktoré má nadácia už vytipované. Finančné prostriedky poputujú aj na podporu projektu Teplá polievka pre bezdomovcov. “My sa snažíme aj suroviny získať sponzorky, aby ten výťažok bol čo najvyšší a tým pomôžeme viacerým ľuďom. Každý rok musíme robiť viac a viac kapustnice v čoraz väčšom kotlíku z čoho sa tešíme,” skonštatovala Mrlianová.

Ceny za kapustnicu zvýšia

V minulom roku sa cena za jeden tanier kapustnice pohybovala vo výške 1,50 eur z čoho sa vyzbierala celková suma vo výške približne 350 eur. “Chceli by sme pre tento rok navýšiť sumu na 2,50 eur, aby sa cena výťažku o niečo zvýšila,” vysvetlila Mrlianová.

Charitatívny bazár

Akcia s podobným zámerom bude v ten istý deň aj v Liptovskom Mikuláši. “V priestoroch pri Diere do sveta bude prebiehať Vianočný charitatívny bazár. Výťažok z tejto akcie poputuje sociálne slabším rodinám, kde sa matka stará o deti bez partnera,” dodala.

Cieľom charitatívnej akcie predávať veci, ktoré sú už síce vynesené, ale stále sú v dobrej kvalite a použiteľné.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie