Pavol Tomčík Šport

Atletika: Klubu ACK Liptovský Mikuláš sa v halovej sezóne darilo

Prvý marcový víkend skončila dorasteneckými a veteránskymi majstrovstvami Slovenska halová atletická sezóna pre mikulášskych atlétov od žiackych kategórii až po veteránov.

Ilustračný obrázok k článku Atletika: Klubu ACK Liptovský Mikuláš sa v halovej sezóne darilo

„Tohtoročná príjemná zima dovolila atlétom trénovať aj mimo telocvične a odrazilo sa to aj vo výsledkoch,“ hovorí so spokojnosťou v hlase tréner klubu AC Kriváň Liptovský Mikuláš Roman Králik. Oddielu z Liptova sa najviac darilo v bratislavskej hale Elán na majstrovstvách Slovenska žiačok, kde Mikulášania získali dva majstrovské tituly.

„Na majstrovstvách Slovenska dospelých sme vďaka bežkyni Gabriele Gajanovej získali taktiež výbornú bronzovú medailu,“ dodal Králik, ktorý klub reprezentoval v kategórii veteránov, a to v behoch na 60 a 200 metrov. Ivan Seman mu robil garde v trojskoku a skoku do výšky. Medzi najlepšími mužmi – viacbojármi skončil Štefan Mojžiš na šiestom a dorastenec Ondrej Mráz dokonca na štvrtom mieste.

Halová sezóna ACK Liptovský Mikuláš

Žiacka kategória
Gabriela Gajanová v behu na 800 metrov – 1. miesto
Romana Ošková v skoku o žrdi – 1. miesto
Štafeta (Králiková, Lubelanová, sestry Gajanové) v behu na 4×200 metrov – 5. miesto