Tomáš Batiz Hokej

Čanky hodnotí sezónu: Problémom bol úzky káder aj nevyrovnané výkony

Vedenie MHk 32 Liptovský Mikuláš hodnotí uplynulú sezónu. Liptáci nenaplnili predsezónne ciele, keďže skončili na poslednom mieste.

Ilustračný obrázok k článku Čanky hodnotí sezónu: Problémom bol úzky káder aj nevyrovnané výkony
Zdroj: TASR

Tipsport Liga sa síce tento rok skončila predčasne, no Liptáci boli ešte pred týmto rozhodnutím už dávno von z hry. Mikulášski hokejisti skončili v základnej časti na poslednom mieste, takže v bojoch o playoff sa nepredstavili.

Vedenie hokejového klubu počas sezóny viackrát vyhlásilo, že sa pokúsi zabojovať o playoff, no Mikulášania takmer počas celej sezóny bojovali o to, aby nieboli v tabuľke poslední. „Vedeli sme, že na prvú šestku zrejme nedosiahneme. Bol som však vnútorne presvedčený, že by sme sa mohli pohybovať okolo ôsmeho či desiateho miesta. Bohužiaľ, teraz už môžeme bilancovať a musíme si povedať, že sme žiaľ tieto méty nedosiahli,“ zhodnotil pre oficiálny web klubu Milan Čanky, generálny manažér MHk 32 Liptovský Mikuláš.

Generálny manažér ďalej v rozhovore pomenoval príčiny, ktoré sa podpísali pod neúspech mikulášskeho hokejového klubu. "Rozhodne úzky káder, ktorý sa v podstate ani nestretol v kompletnom zložení vinou zranení. S tými sme sa potĺkali počas celej sezóny. Hneď na začiatku sezóny sa zranil jeden z dvoch lotyšských legionárov, od ktorých sme si veľa sľubovali a ukázalo sa, že jeden bez druhého sú výkonnostne poloviční. Rado Macík v podstate ani nenaskočil plnohodnotne do sezóny a skončil ešte v starom roku vinou ťahajúceho sa zranenia. On mal byť naša veľká palebná sila,“ uviedol Čanky.

Problémom mali byť aj nevyrovnané výkony. Liptákom sa podarilo zdolať Banskú Bystricu, potrápiť Slovan ako zvíťaziť nad Trenčínom. Mikulášania však zaváhali proti tímom, s ktorými mali bojovať o lepšie postavenie v druhej polovici tabuľky.

„Nedokázali sme nadviazať na dobrý výkon v dvoch zápasoch po sebe. Rovnako tak aj nevyrovnané výkony jednotlivcov, od ktorých sme očakávali väčší bodový prínos,“ zhodnotil Milan Čanky, generálny manažér mikulášskeho hokejového klubu.

Dajte LIKE na náš Facebook a Instagram a máte vždy čerstvé info z Liptovského Mikuláša a okolia.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie