Tomáš Batiz Kultúra Správy Samospráva

Cena Mesta Liptovský Mikuláš: Mená ľudí, ktorým sa ujde tejto pocty

Jednému kolektívu a siedmim jednotlivcom udelí Mesto Liptovský Mikuláš vyznamenanie za ich aktivity a prínos. Prečítajte si zoznam.

Ilustračný obrázok k článku Cena Mesta Liptovský Mikuláš: Mená ľudí, ktorým sa ujde tejto pocty
Zdroj: Dnes24.sk

Návrh na udelenie ceny mesta schválili liptovskomikulášski poslanci uplynulý týždeň na svojom poslednom riadnom zasadnutí v tomto roku. Informovala hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková. Spomedzi jednotlivcov je najviac ocenení za prínos v spoločenskej, kultúrnej a výchovnej oblasti.

„V tejto oblasti patrí cena do rúk Darine Beťkovej, Márii Hrabinskej, Elene Chovanovej a Jozefovi Stanovskému. Za prínos na poli stavebníctva a športu schválili cenu Helene Hiadlovskej a Vladimírovi Bátikovi. Dušan Kováč dostane pri príležitosti životného jubilea ocenenie za prínos v oblasti poľovníctva,“ uviedla hovorkyňa.

Ocenenie si vyslúžil aj Detský folklórny súbor Ďumbier za prínos v kultúrnej, spoločenskej a výchovnej oblasti. Príležitosťou na ocenenie súboru je polstoročnica od jeho vzniku. Ceny pre kolektív i jednotlivcov slávnostne odovzdajú 6. januára 2019 na novoročnom koncerte v liptovskomi­kulášskom dome kultúry. Návrhy na ocenenia doručili obyvatelia mesta na základe výzvy radnice.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie