Cesty v Mikuláši zasypal sneh: Takto to vyzerá v centre mesta, VIDEO

Už od skorých ranných hodín v Liptovskom Mikuláši husto sneží. Na cestách buďte obzvlášť obozretní.

Tomáš Batiz
Ilustračný obrázok k článku Cesty v Mikuláši zasypal sneh: Takto to vyzerá v centre mesta, VIDEO
Foto: Tomáš Batiz

Cesty v Liptovskom Mikuláši sú pokryté niekoľko centimetrovou vrstvou snehu, čo v uplynulých hodinách zapríčinilo viacero dopravných nehôd. Od skorého rána sú na Liptove v pohotovosti nielen cestári, ale už aj hasiči a polícia.

Operačné stredisko Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline od 04.00 h informuje o nepriaznivej situácii na cestách Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) v dôsledku hustého sneženia. Okolo 6.30 h vrazilo osobné motorové vozidlo do oplotenia na ceste medzi Korytnicou a Donovalmi. Skrížený kamión zas hlásili v úseku medzi Párnicou a Kraľovanmi.

Kolízie pred Hrádkom i v Partizánskej Ľupči

Hasiči momentálne zasahujú pri viacerých dopravných nehodách. „Evidujeme kolíziu na ceste medzi Podturňou a Liptovským Hrádkom a v Partizánskej Ľupči,“ uviedla okresná riaditeľka Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Liptovskom Mikuláši Eva Krajčiová. Nehoda je aj pri obci Beňadiková v smere z Liptovského Mikuláša do Liptovského Hrádku. Podľa Krajčiovej zatiaľ HaZZ nemá nahlásené žiadne popadané stromy.

Kašovitý sneh

Cesty v centre Liptovského Mikuláša boli podľa hovorkyne mesta Viktórie Čapčíkovej okolo deviatej hodiny ráno úplne prejazdné, pracovníci Verejnoprospešných služieb čistia chodníky a ich okolie. Riaditeľ závodu Liptov Správy ciest ŽSK Martin Kögel uviedol, že v teréne sú momentálne všetky vozidlá Správy ciest ŽSK. „Na niektorých úsekoch je kašovitý sneh, niekde sa zatláča. Cesty sú však podľa mojich informácií prejazdné,“ povedal.

Komplikovaný prejazd Čertovicou

Na horskom priechode Čertovica sa v uplynulých hodinách šmýkalo viacero kamiónov. „Momentálne je tam väčší spád, takže uvidíme, ako sa situácia vyvinie v neskorších hodinách,“ dodal. Do Demänovskej doliny a strediska Jasná sa vodiči zatiaľ dostanú tiež, no podľa Kögela musia mať strpenie, pretože často dochádza k skríženiu vozidiel.

Podľa informácií z Operačného strediska Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline je v najbližších hodinách predpoklad vzniku ďalších obmedzení, nakoľko snežiť by malo počas celého dňa.

Pozrite si aj video z dopravnej situácie v Liptovskom Mikuláši

Zdroj: Facebook
Zdroj: TASR/Dnes24.sk