Tomáš Batiz Správy

Chátrajúci podchod pri Maytexe zrevitalizujú: Čo sa zmení?

Zastaralý podchod v blízkosti Mytexu sa dočká rekonštrukcie. Od zrušenia tohto podniku podchod postupne chátral a bol uzatvorený.

Ilustračný obrázok k článku Chátrajúci podchod pri Maytexe zrevitalizujú: Čo sa zmení?
Zdroj: Mesto Liptovský Mikuláš

Podchod a jeho bezprostredné okolie pri ceste I/18 v blízkosti Maytexu mesto zrevitalizuje. Zamestnanci mestského úradu spracovali ďalší úspešný projekt, na ktorý získali 4000 eur z grantového programu. Informovala o tom Viktória Čapčíková, hovorkyňa mesta Liptovský Mikuláš.

Ako ale zdôraznila Čapčíková, podchod po rekonštrukcii otvorený nebude, cieľom je zastaviť jeho chátranie. Podchod bol v prevádzke, v časoch fungovania závodu Maytex. Od zrušenia tohto podniku podchod postupne chátral a bol uzatvorený.

„Na meste sme vnímali, že je potrebné toto verejné priestranstvo dať opätovne do poriadku, preto sme využili možnosť získať externé zdroje na rekonštrukciu oboch vstupov do podchodu,“ priblížil Gabriel Lengyel z mestského úradu. Práce za približne 10 000 eur (mesto spolufinancuje projekt vo výške 6000 eur ) zrealizujú v tomto mesiaci.

Grant mesto získalo vďaka internetovému hlasovaniu obyvateľov, ktorí klikmi katapultovali projekt radnice katapultovali na tretie miesto v súťaži, do ktorej sa mesto mohlo zapojiť aj vďaka dobrej spolupráci samosprávy s portálom odkazprestaros­tu.sk, na ktorom získavajú obyvatelia od mesta reakcie na svoje podnety.

Súčasťou prác bude kompletná obnova fasády oboch vchodov do podchodu, výmena drevených obkladov, výmena rámov okien a prakticky celková oprava vonkajšej časti týchto vstupov.

„Podchod po obnove nebude opäť otvorený. Cieľom prác je dať do poriadku to, čo je viditeľné zvonka, tak aby tento priestor dostal nový vzhľad a nechátral. Na celkovú rekonštrukcu by sme potrebovali oveľa vyšší obnos prostriedkov, pretože útroby podchodu sú vo veľmi zlom stave,“ vysvetlil Gabriel Lengyel.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Liptovského Mikuláša a okolia.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie