Tomáš Batiz Správy

Dobrovoľní hasiči v Demänovskej doline: Novinka v garáži pomôže pri povodniach

Demänovskú dolinu v Liptovskom Mikuláši v poslednom období zužovali povodne. Dobrovoľným hasičom najbližšie už pomôže aj nový vozík.

Ilustračný obrázok k článku Dobrovoľní hasiči v Demänovskej doline: Novinka v garáži pomôže pri povodniach
Zdroj: TASR

Dobrovoľní hasiči v Demänovskej Doline (okres Liptovský Mikuláš) majú po novom k dispozícii protipovodňový vozík. Štátny tajomník rezortu vnútra Rudolf Urbanovič im ho odovzdal uplynulý víkend. Podľa starostky Ľubomíry Klepáčovej je pridelenie protipovodňového vozíka dôležité pre celú obec.

„Demänovská Dolina bola v poslednom období skúšaná povodňami. Som presvedčená, že protipovodňový vozík je v správnych rukách a verím, že bude veľkým prínosom. Naši hasiči sa budú aktívne zapájať pri akýchkoľvek udalostiach. Pokiaľ to bude potrebné, budú zasahovať a pomáhať aj v okolitých obciach,“ uviedla starostka.

Dobrovoľný hasičský zbor obce Demänovská Dolina založili v máji. Štátny tajomník rezortu vnútra zhodnotil, že viaceré zbory, aj v liptovskom regióne, fungujú výborne. „Pre ľudí a profesionálnych hasičov sú veľkou pomocou. Potešilo ma, že medzi dobrovoľnými hasičskými zbormi pribudol ďalší. Osobne sa presviedčam o tom, že materiálno–technická pomoc pre dobrovoľných hasičov z našej strany má veľký zmysel,“ povedal Urbanovič.

V polovici novembra v Demänovskej Doline vyhlásili tretí stupeň povodňovej aktivity. V obci museli zasahovať profesionálni aj dobrovoľní hasiči, situáciu v okolí doliny monitorovali aj policajné hliadky. Kritický stav bol podľa vtedajších vyjadrení riaditeľky Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Liptovskom Mikuláši Evy Krajčiovej aj vo viacerých ďalších obciach na Liptove.

Dajte LIKE na náš Facebook a Instagram a máte vždy čerstvé info z Liptovského Mikuláša a okolia.

foto: Ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie