Michal Paška Hokej

Dorastenci udržali extraligu!

Dorastenci MHK 32 Liptovský Mikuláš sa dnes definitívne zachránili v extraligovej súťaži. Jednoznačne vyhrali v Poprade. Potvrdili tak včerajšiu výhru s týmto súperom, ktorého hostili na domácom ľade.

Liptáci si uvedomovali dôležitosť stretnutia, ale skóre otvárali v 9. minúte domáci hráči. Hosťom sa ale o chvíľu podarilo vyrovnať. V bohato gólovej druhej tretine brankári ťahali puk zo siete až sedemkrát. Na mikulášske šťastie, päťkrát inkasoval domáci brankár.

V záverečnej tretine hráči MHK 32 Liptovský Mikuláš svoju vysokú výhru poistili jediným gólom. V úvode tejto časti upravil na konečných 3:7 Dunčko. Najvyššia dorastenecká súťaž sa tak v Liptovskom Mikuláši bude hrať aj v ďalšej sezóne.

Poprad – MHK 32 Liptovský Mikuláš 3:7 **(1:1, 2:5, 0:1) **Góly: 9. Peter Hrehorčák (Ľubomír Dinda), 25. Peter Hrehorčák (Dávid Gríger), 35. Dávid Gríger (Peter Hrehorčák) – 12. Andrej Lištiak (Erik Janček, Ľudovít Dunčko), 26. Matúš Sukeľ (Jakub Sukeľ, Patrik Števuliak), 29. Lukáš Dolinajec (Milan Dolinajec), 33. Lukáš Dolinajec (Peter Dobák, Tomáš Pida), 37. Ivan Oško (Lukáš Dzúr, Jakub Niník), 38. Jakub Sukeľ (Matej Bača, Matúš Sukeľ), 41. Ľudovít Dunčko (Andrej Lištiak, Erik Janček) **Liptovský Mikuláš: **Kelčík – Pagáčik, Moravčík, Dobák, Niník, Dzúr, Bača, Pida, Kučera – L. Dolinajec, Lištiak, Števuliak, Furdek, Oško, Kabáč, M. Dolinajec, Dunčko, Šinál, J. Sukeľ, Janček, M. Sukeľ.

ilustračné foto: autor