Drahovzal sa vzdal poslaneckého mandátu: Kto ho nahradí?

Novembrové komunálne voľby priniesli do Liptovského Mikuláša zmenu obsadenia poslaneckých lavíc.

Tomáš Batiz
Ilustračný obrázok k článku Drahovzal sa vzdal poslaneckého mandátu: Kto ho nahradí?
Foto: Tomáš Batiz / Zdroj: Dnes24.sk

Z 25 poslancov je v zastupiteľstve sedem za koalíciu strán Smer-SD, SNS, NK, za poslanecký klub SaS, OĽaNO, KDH, NOVA a Šanca to je desať poslancov a nezávislých je sedem. Náhradníčka Šufliarská kandidovala za koalíciu SaS, OĽaNO, KDH, NOVA a Šanca. Prvým viceprimátorom zostáva Rudolf Urbanovič.

Poslanec Drahovzal sa na zložení sľubu nezúčastnil a mestu pred slávnostným rokovaním oznámil, že sa mandátu vzdáva. Nahradí ho tak Táňa Šufliarska, ktorá bola prvou náhradníčkou v poradí. Sudca pre prípravné konanie Okresného súdu Liptovský Mikuláš vydal 24. novembra tohto roku trestný rozkaz, ktorým Drahovzala uznal vinným z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za čo mu bol uložený peňažný trest vo výške 900 eur. Pri policajnej kontrole poslancovi dychovou skúškou namerali 1,15 promile alkoholu.

„Súčasne bol obvinenému uložený aj trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá akéhokoľvek druhu v trvaní 14 mesiacov. Prokurátor i obvinený sa vzdali práva na podanie odporu, trestný rozkaz je tak právoplatný,“ informovala hovorkyňa Krajského súdu v Žiline Lenka Belavá.

Najbližšie zasadnú poslanci 10. decembra, pričom budú schvaľovať zloženie mestskej rady a mestských komisií.

Zdroj: TASR