Dramatický zápas na Liptove: Mikulášania opäť ťahali za kratší koniec

Hokejisti HK Poprad zvíťazili v nedeľnom súboji 40. kola Tipsport Ligy na ľade MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:3 po predĺžení.

Ilustračný obrázok k článku Dramatický zápas na Liptove: Mikulášania opäť ťahali za kratší koniec
Zdroj: Tomáš Batiz

V úvodnom dejstve podtatranského derby mali viac z hry hráči Popradu. Prvú šancu nevyužil za hostí Bjalončík, v 13. min odpovedali domáci strelou Rich. Hunu, skrotil ju v lapačke Vošvrda. „Kamzíci“ sa ujali vedenia v 15. min po góle aktívneho Bjalončíka, ktorého šikovnou prihrávkou od zadného mantinelu našiel Matej Paločko. Do šatne sa však išlo za vyrovnaného stavu, 23 sekúnd pred prvou sirénou potrestal Vošvrdovu chybu pri rozohrávke Rób. Huna, ktorý zakončil do prázdnej bránky – 1:1.

Aj v druhej časti mali puk častejšie na hokejke hostia, no zvládli ju lepšie Mikulášania. V 27. min ukázal svoje umenie Vošvrda, ktorý vyrazil strelu Tamášiho a zneškodnil aj dorážku Rud. Hunu. V polovici stretnutia sa Liptákom podarilo vyrovnať, Rób. Huna v presilovke prenikol do útočného pásma a delovkou prekonal popradského brankára. O sedem minút neskôr odpovedal Bjalončík, no Popradčania sa z vyrovnania neradovali dlho, v 40. minúte poslal domácich opäť do vedenia Kramár, ktorý strelou popri betóne prekonal Vošvrdu.

„Kamzíci“ v treťom dejstve pritlačili súpera. V presilovke pri vylúčení Petrana vytrvalo ostreľovali bránku domácich, aktívny bol najmä Dalhuisen, ktorý opečiatkoval žŕdku Romančíkovej bránky. V 53. min si Svitana spracoval prihrávku v pravom kruhu, poslal puk k opačnej žŕdke Zagrapanovi, ktorý zblízka pohodlne prekonal Romančíka – 3:3. Skóre sa už do konca riadneho hracieho času nezmenilo a tak duel dospel do predĺženia. V ňom už po 44 sekundách rozhodol o dvoch bodoch pre Poprad Vandas, ktorý sa presadil po prihrávke Svitanu.

Hk 32 Liptovský Mikuláš – HK Poprad 3:4 pp (1:1, 2:1, 0:1 – 0:1)

• Góly: 20. Ró. Huna, 30. Ró. Huna, 40. Kramár (Kriška, Piatka) – 15. Bjalončík (Matej Paločko), 37. Bjalončík (Matúš Paločko), 53. Zagrapan (Svitana, Takáč), 61. Vandas (Svitana).