Michal Paška Kickbox

Fantastická Pilárčíková: má zlato zo svetového pohára!

Vynikajúci úspech mikulášskeho talentu. Kickboxeristka Lenka Pilarčíková, členka Sazuka kickbox klubu v Liptovskom Mikuláši, získala zlato na Svetovom pohári WAKO. Jeho dejiskom bol počas víkendu rakúsky Innsbruck.

Išlo o jedno z najprestížnejších európskych podujatí Austria classic. Tieto preteky sú zaradené do turnajov Svetového pohára.** „Lenka sa predstavila v kategórii do 50 kilogramov. Rozhodne sa nestratila! Vyhrala všetky svoje súboje a domov si zaslúžene odnáša zlatú medailu,“ **mohol vysloviť maximálnu spokojnosť tréner Peter Navrátil.

Pretekári zo Sazuka kickbox klubu sa v sobotu predviedli aj v Nitre. Pod Zoborom na nich čakal turnaj štyroch krajín v kickboxe K1. V ringu sa stretlo po päť bojovníkov zo Slovenska, Čiech, Maďarska a Poľska. V prvom súboji zdolalo Poľsko Českú republiku 3:2 na body, Slovensko porazilo Maďarsko 4:1. Vo finále Slovensko zdolalo Poľsko tiež 4:1.

„Naše klubové farby hájil Dávid Červeň. Počínal si výborne, vyhral obidva svoje súboje. Zvlášť môže tešiť fakt, že zápas s maďarským reprezentantom skončil v treťom kole KO,“ dodal Peter Navrátil.