Tomáš Batiz Vodný slalom

Fantastický Mirgorodský: Lipták sa stal juniorským vicemajstrom Európy

Slovenský reprezentant vo vodnom slalome Marko Mirgorodský získal na ME v Liptovskom Mikuláši striebornú medailu v C1 v kategórii do 23 rokov.

Ilustračný obrázok k článku Fantastický Mirgorodský: Lipták sa stal juniorským vicemajstrom Európy
Zdroj: TASR

Vo finále predviedol čistú jazdu, za víťazným Francúzom Nicolasom Gestinom zaostal iba o 0,25 s. Bronz patrí Gestinovmu krajanovi Lucasovi Roisinovi (+2,92).

Eliška Mintálová vybojovala bronzovú medailu v K1 v kategórii do 23 rokov. Vo finále skončila tretia so stratou 3,93 s na víťaznú Češku Terezu Fišerovú. Za ťuk na jedenástej bránke si pripísala na konto dve trestné sekundy, ktoré ju pripravili o šancu bojovať o cennejší kov. V juniorskej kategórii Slováci v sobotu na medaily nedosiahli.

Mirgorodskému vyšiel štart a na úvodnom medzičase bol prvý, napokon však nenadviazal na zlato z roku 2017 zo šampionátu v nemeckom Hehenlimburgu. Gestin bol v strednej časti trate rýchlejší a odsunul Mirgorodského na striebornú pozíciu. Roisin sa vďaka dobrému finišu dostal na bronzovú priečku pred Čecha Václava Chaloupku.

Mirgorodský mal na domácej vode tie najvyššie ambície. „Keď som prišiel do cieľa, myslel som si, že to bude zlato. Spravil som tam jednu chybičku v spodnej časti trate. Na šestnástke ma vlna neposunula tak, ako som chcel. Mám z toho zmiešané pocity. Striebro je pekné, no na domácej vode som chcel viac.“

Zdroj: TASR

Najčítanejšie