Fašiangy v Mikuláši a okolí v obrazoch: Desiatky fotiek nefalšovanej zábavy!

Fašiangy počas uplynulého víkendu hýbali takmer celým mikulášskym okresom. Ktorý sprievod sa vám páči najviac?

Tomáš Batiz
Ilustračný obrázok k článku Fašiangy v Mikuláši a okolí v obrazoch: Desiatky fotiek nefalšovanej zábavy!
Zdroj: Mesto Liptovský Mikuláš

Prinášame vám fotoreportáž z oblastí, kde si môžete pozrieť, ako sa bavili obyvatelia mesta Liptovských Mikuláš a mestských častí Palúdzka a Ploštín. Sprievody hýrili maskami od výmyslu sveta.

Téma fašiangov rezonuje v spoločnosti už od Troch kráľov. A keďže sa chýlia ku koncu, nechýbajú ešte posledné fašiangové sprievody, karnevaly či zábavy. Najviac fašiangových osláv sa v okolí Liptovského Mikuláša uskutočnilo práve počas uplynulej soboty (10. februára), kedy mnohými obcami prechádzali maskované „svadobné sprievody“, ozývala sa hlasná hudba, spev, ľudia sa bavili. Fašiangy oslavovala aj mikulášska radnica. Dlhý sprievod prešiel centrom mesta v piatok 9. februára 2018.

Záverečná časť zimy nám teda v týchto dňoch prináša akúsi rozlúčku so zábavou do Veľkej noci. Fašiangy v minulosti zvyčajne vrcholili od nedele do utorka, čo dnes už z hľadiska fungovania spoločnosti nie je možné. Hoci v niektorých okolitých obciach sa pridŕžajú starých tradícií a obyvatelia si berú dovolenky, aby mohli basu pochovať „vo všetkej úcte“.

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame