FOTO priamo z akcie: Ondrašovská horička privítala stovky pretekárov

V mestskej časti Ondrašová sa stretli priaznivci behu. Na tradičnej Ondrašovskej horičke nechýbali opäť ani profesionálni športovci.

Tomáš Batiz

Príjemné, skoro letné počasie, sprevádzalo pretekárov počas 34. ročníka Ondrašovskej horičky, ktorá aj tento rok prilákala množstvo športovcov z celého Liptova, ale aj zahraničia. “Som nesmierne rád, že sa pretekov zúčastnili aj bežci z Opavy. Vyšlo nám počasie, ľudia sa bavili a to je hlavné. Pozitívne ďalej je, že na preteky prišlo opäť niečo cez 200 štartujúcich,” povedal Ľuboš Trizna, poslanec za mestskú časť Liptovská Ondrašová.

S novinkou

Na pretekárov tento rok čakala pozmenená trať, ktorú museli organizátori o niečo predĺžiť. „Dôvodom sú stavebné práce na pôvodnej trati Ondrašovskej horičky, takže prioritne z tohto dôvodu sme museli zmeniť trasu,“ skonšta­toval Bačík, organizátor pretekov.

Favoriti nesklamali

Víťazom hlavnej kategórie na 14-tisíc metrov sa stal očakávane Branislav Šarkan z Kysuckého Nového Mesta, ktorý do cieľa prišiel v čase 52:20.

Medzi ženami triumfovala Adéla Esentiérová z Extrém Baláž team Ostrava. Jej čas na trati 7600m bol v cieli 31:56. Organizátori nezabudli ani tento rok na najmenších, pre ktorých pripravili krátku 30-metrovú trať.

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame