Pavol Tomčík Futbal

Futbal: Mikuláš vyhral u favorita v Michalovciach a odlepil sa z dna

Stretnutiami 25. kola pokračovala v sobotu druhá futbalová liga. Posledný Liptovský Mikuláš sa predstavil na pôde druhých Michaloviec a favorita na víťazstvo sa rozhodne nezľakol.

Ilustračný obrázok k článku Futbal: Mikuláš vyhral u favorita v Michalovciach a odlepil sa z dna

Zverenci mikulášskeho trénera Vladimíra Goffu boli až do poslednej minúty v hre o cenný bod za remízu 0:0, avšak v 90. minúte prišiel do šestnástky Michaloviec center Matiča a Hanzeľ hlavičkou dokonca rozhodol o tom, že Liptovský Mikuláš si za výhru 1:0 odvezie domov na Liptov body tri.

Po minulotýždňovom domácom triumfe 2:1 proti Bardejovu ide v krátkom čase už o druhý cenný skalp v boji o záchranu. Nakoľko mužstvo Pohronia dnes prehralo v Bardejove 1:2, Mikulášania sa po dlhých týždňoch odlepili z úplného dna tabuľky a so 17 bodmi poskočili na 11. priečku, ktorá by znamenala druholigovú príslušnosť aj do ďalšej sezóny.

MFK Zemplín Michalovce – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 0:1 (0:0) Gól: 90. Hanzeľ
Žlté karty: 82. Šimčák – 6. Latiak, 25. Hanzeľ
Rozhodovali: Ježík – Bobko, Žákech
Divákov: 1280
Zostava MFK Tatran: Šavol, Kubena, Kucharčík, Hubočan, Latiak, Staš (67. Chomistek), Matić, Moravčík, Pastva, Jánošík (88. Balluch), Hanzeľ (90. Revaj)