Tomáš Batiz Futbal

Futbalový sviatok pre Liptovskú Štiavnicu: V Slovnaft Cupe privítala Slovan

Futbalisti Liptovskej Štiavnice privítali v rámci 3. kola Slovnaft Cupu na domácom trávniku Slovan Bratislava. Úradujúci majster Slovenska prekvapenie nedopustil.

Ilustračný obrázok k článku Futbalový sviatok pre Liptovskú Štiavnicu: V Slovnaft Cupe privítala Slovan

ŠK Slovan v dohrávke 2. kola Slovnaft Cup-u zvíťazil v Liptovskej Štiavnici 4:0. Hetrikom sa blysol Dejan Dražič, raz sa presadil Nono. Tretie kolo si belasí dohrajú v sobotu 12. októbra v Oravskej Porube, kde bude úvodný výkop o 14:00.

Slovan sa ujal vedenia po rýchlom góle, keď chybu domáceho brankára potrestal Dražič. Skóre sa opäť menilo v 27. minúte, po tom čo sa z väčšej diaľky presadil Dražič. V závere prvého dejstva bol krídelník Slovana blízko k hetriku, no s jeho zakončením si Grauza poradil.

Dražič sa napokon dočkal v druhom polčase. V 66. minúte nemal problém doraziť strelu Suchockého za chrbát domáceho brankára. Skóre stretnutia sa zmenilo ešte jedenkrát. V 88. minúte sa po individuálnom prieniku presadil Nono.

TJ Družstevník Liptovská Štiavnica – ŠK Slovan Bratislava 0:4 (0:2)

• Góly: 5., 27. a 66. Dražič, 88. Nono
  • Liptovská Štiavnica: Grauza – Strmenský (79. Hoferica), Praženica, Gallo, Baláž – Pastva, Eliaš – Klačko, Koleň, Matula – Gejdoš (60. Bartoš)
  • Slovan: Šulla – Medveděv, Guzmics, Vernon, Suchockij – de Kamps (70. Habodasz) – Dražič, Potoma, Nono, Kozlovský – Ratao (64. Jackuliak)