Tomáš Batiz Hokej

Generálny manažér Liptákov Milan Čanky: Vyzerá to na kontumáciu

Hokejisti Liptovského Mikuláša neodohrali domáci zápas proti Košiciam. Stretnutie 28. kola bolo zrušené pre technické problémy.

Ilustračný obrázok k článku Generálny manažér Liptákov Milan Čanky: Vyzerá to na kontumáciu
Zdroj: Tomáš Batiz

Problémom bola ľadová plocha, ktorej stav bol podľa rozhodcov nevyhovujúci. Vedenie klubu ďalej skonštatovalo, že príčinou bolo pokazené chladenie. “Správca zimného štadióna nám dnes poobede oznámil problém s ľadovou plochou, ktorý sme následne začali riešiť, no ako vidíte, tak sa nám to nepodarilo,“ uviedol Milan Čanky, generálny manažér MHK 32 Liptovský Mikuláš.

„Plocha bola nespôsobilá pre hráčov, takže bolo by to čisto o zdravý,“ zhodnotil Čanky.

Náhradný termín duelu zatiaľ nie je známy. Generálny manažér Liptákov naznačil, že mikulášski hokejisti by zo stretnutia proti Košiciam, mohli prísť o všetky body. „Spísal sa zápis, kde sme sa vyjadrili my ako aj rozhodcovia. Ide do na Športovú radu SZĽH, ktorá rozhodne. Podľa regulí to vyzerá na kontumáciu, ale keďže je to technický problém, ktorý sme nespôsobili, takže verím, že po dohode s Košicami zápas odohráme,“ doplnil Čanky.

Zimný štadión v Liptovskom Mikuláši spravuje JL Aréna. Ján Laco ako jej zástupca zhodnotil, že plocha je už po svojej životnosti. „Tri mesiace sme sa snažili urobiť maximum, aby ten ľad bol v poriadku, no dnes sa to už nepodarilo,“ uviedol Laco.

JL Aréna oslovila servisnú firmu, ktorá sa opravou ľadu bude zaoberať. „Táto firma tu bola na pravidelných servisných úkonoch. Verím, že nájdeme riešenia, aby sa sezóna dohrala bez väčších problémov,“ dodal Ján Laco z JL Arény.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie