Michal Paška Hokej

Gólové hody so šťastným koncom pre domácich

Nadstavbová časť prvej hokejovej ligy dnes pokračovala stretnutiami štvrtého kola. Topoľčany si na domácom ľade poradili s HK 32 Liptovský Mikuláš 7:5.

Liptáci sa na ľade Topoľčian predstavili pod vedením nového trénera Dušana Halahiju. Úvod stretnutia im, pomaly tradične, nevyšiel. Na svetelnej tabuli už po šiestich minútach hry svietilo 3:0. V 12. minúte Topoľčany zvýšili na 4:0, Mikulášania o sebe dali vedieť gólmi Paukovčeka a Kaduru. Do konca prvej časti hry ešte domáci zvýšili na 5:2.

Prostredná časť hry vyšla viac Liptovskému Mikulášu. Najskôr Mravec znížil na 5:3. Potom síce Topoľčany zvýšili po góle Drahovského, gólové hody však pokračovali. Kadura strelil svoj druhý gól v stretnutí v 31. minúte a presný zásah trinásť sekúnd pred koncom tretiny si pripísal na svoje konto Themár.

Divákom sa stretnutie, ktoré bolo bohaté na góly, muselo páčiť. Po troch minútach od začiatku záverečnej tretiny Topoľčany upravili na 7:5, strelcom bol Káčer. Do záverečnej sirény už nebol prekonaný ani jeden z brankárov a tak sa domáci v zápase bohatom na góly tešili z víťazstva.

Dušan Halahija, tréner Liptovského Mikuláša: „Zo začiatku to z našej strany bolo na uterák. V druhej tretine sme sa skonsolidovali v obrannej hre. Dali sme góly, no nepremenili veľa šancí. V záverečnej tretie sme po chybe inkasovali nešťastný gól. Zlepšiť sa musíme v obrannej hre. Dať u súpera päť gólov je slušná robota, ale so siedmimi inkasovanými sa ťažko vyhráva.“

HC Topoľčany – HK 32 Liptovský Mikuláš 7:5 (5:2, 1:3, 1:0) Góly: 5. Hurtaj (Klačanský), 5. Havlíček (Klačanský, Hurtaj), 6. Uhrík (Varga, Káčer), 12. Varga (Uhrík), 16. Múčka (Káčer), 24. Drahovský (Múčka), 43. Klačanský – 12. Paukovček (Valášek, Kadura), 16. Kadura (Kledrowetz, Paukovček), 24. Mravec (Staroň), 31. Kadura (Bartík, Kokavec), 40. Themár (Bartík, Kledrowetz). **Topoľčany: Beliansky – Oravec, Tartaľ, Joanidis, Slávik, Štěpánek, Múčka, Polák – Klačanský, Hurtaj, Havlíček – Uhrík, Káčer, Varga – Bystričan, Drahovský, Pekarčík – Košecký. **Liptovský Mikuláš: Šiarnik – Kledrowetz, Kokavec, Beňa, Mezovský, Sajko, Hriňa – Valášek, Paukovček, Kadura – Bartík, Mravec, Macík – Themár, Kubáň, Staroň – Matejka, Uhrík.

Vyjadrenie trénera sme doplnili o 20:25 hod.