Tomáš Batiz Vodný slalom

Grigar je novým juniorským majstrom Európy: Kajákár z Liptova získal zlato!

Slovenský reprezentant do 23 rokov Jakub Grigar získal na ME juniorov vo vodnom slalome zlatú medailu.

Ilustračný obrázok k článku Grigar je novým juniorským majstrom Európy: Kajákár z Liptova získal zlato!
Zdroj: TASR

V nedeľnom finále K1 v Liptovskom Mikuláši predviedol čistú jazdu a triumfoval časom 87,80 sekundy. Druhého Tomáša Zimu z Česka zdolal o 1,35 sekundy, bronz vybojoval Rus Sergej Majmistov (+1,60). Druhý Slovák v kanáli Adam Gonsenica skončil desiaty s mankom 7,82 s.

Grigar získal svoje prvé zlato na európskom šampionáte v kategórii do 23 rokov. Dvadsaťdvaročný pretekár nedal vo finále súperom šancu a nadviazal na výkon zo semifinále, v medailovej jazde dokonca zlepšil svoj čas o viac ako sekundu. „Zatiaľ ma pália ruky a pľúca, takže si to neuvedomujem, ale je to skvelé, keď mi všetci gratulujú. Medzi treťou a štvrtou bránkou som bol trochu tuhý a musel som bojovať. Povedal som si však, že musím ísť čo najlepšie a vyšlo to,“ zhodnotil Jakub Grigar.

„Splnil som si sen, keď si môžem odškrtnúť ďalšie víťazstvo, ktoré mi chýbalo, navyše sa mi to podarilo doma,“ povedal Grigar.

Najbližšie sa predstaví na MS v rovnakej vekovej kategórii v Krakove (16. až 21. júla). Tamojší kanál mu vyhovuje, pred troma rokmi tam získal zlato: „Mám veľkú motiváciu. Trať v Krakove je dobrá a už som tam raz vyhral. Dúfam, že to zopakujem.“

Zdroj: TASR

Najčítanejšie