Iné športy

Ostatné majstrovstvá Slovenska v modernej gymnastike priniesli titul do Liptovského Mikuláša. Iba 13-ročná Karolína Turčiaková vybojovala cenné zlato v juniorskej kategórii.

Ilustračný obrázok k článku Gymnastka Karolína Turčiaková (13): Po troch rokoch driny sa dočkala celoslovenského úspechu

Už od roku 2011 sa Karolína snažila o zisk prvenstva. Dvakrát sa jej však podarilo umiestniť „len“ na druhej priečke. „Najviac nás teší, že sa jej podarilo zvíťaziť v silnej konkurencii, na druhom, treťom a štvrtom mieste totiž skončili gymnastky z osemročného gymnázia v Nitre,“ uviedla trénerka Tatiana Suchomlinová.

V týchto dňoch sa mladučká športovkyňa pripravuje na Svetový Pohár klubov v Japonsku. Ak všetko vyjde ako má, v máji pocestuje aj na majstrovstvá Európy v Baku v Azerbajdžane.

Z mikulášskych pretekárok sa na majstrovstvách Slovenska podarilo umiestniť aj Betke Rusnákovej na ôsmej priečke, Romane Králikovej na mieste číslo 12 a Barbora Gettová skončila osemnásta.