Historické víťazstvo Detvy na ľade súpera: Liptáci pokračujú v sérii prehier

Hokejisti Liptovského Mikukláša prehrali aj s poslednou Detvou, ktorá navyše prvýkrát v sezóne uspela na ľade súpera.

Ilustračný obrázok k článku Historické víťazstvo Detvy na ľade súpera: Liptáci pokračujú v sérii prehier
17

V zostave Liptovského Mikuláša figuroval už aj Richard Rapáč, najnovšia posila tímu spod Tatier, ktorého tréner Paukovček zaradil do druhého útoku k bratovi Branislavovi a Lištiakovi. Úvod zápasu sprevádzalo najmä množstvo nepresností na oboch stranách. Prvá vážnejšia šanca prišla v 8. minúte, keď sa M. Sukeľ dostal do úniku, no Viarbického neprekonal. O necelé dve minúty mali Liptáci ďalšiu dobrú príležitosť. Laco našiel pred bránou voľného Lištiaka, ktorý ale ani na dvakrát neprekonal brankára Detvy. Hostia sa do výraznejšieho tlaku dostali až počas prvej presilovky. V 14. minúte sa nahodený puk viackrát poodrážal popred Košarišťana, no z neprehľadnej situácie Detva nič nevyťažila. Ešte pred prvou sirénou sa dostal do dobrej šance J. Sukeľ, ani ten však nenašiel recept na prekonanie Viarbického.

Gól Chovana

Detva však vyškolila súpera v efektivite, keď sa po necelých dvoch minútach druhého dejstva ujala vedenia. Rýchly protiútok nekompromisne zakončil Chovan. V nasledujúcich minútach sa síce domáci hráči snažili o vyrovnanie, ale trápili sa v zakončení. Rysujúca hrozba deviatej prehry im zjavne zväzovala nohy, čo naopak vyhovovalo hosťom, ktorí sa do útoku príliš nehrnuli a umne si strážili jednogólové vedenie.

Tlak domácich

Ani tretia tretina nepriniesla oku lahodiaci hokej. Mikulášania boli smerom dopredu o niečo aktívnejší, ale v zakončení pôsobili kŕčovito. Nabudiť sa ich snažil pästným súbojom Kriška, ktorý s Macejkom spravil rýchly proces. V 50. minúte našiel J. Sukeľ pred bránou brata Matúša, ten však ani tretiu dobrú príležitosť nedokázal premeniť na gól. Posledná päťminútovka sa prakticky odohrala v útočnom pásme domácich, tí zasypali Viarbického viacerými strelami, no vytúžený gól sa im už nepodarilo streliť. Detva najtesnejším víťazstvom 1:0 zmazala nelichotivú sériu jedenástich prehier v rade.

„Hra sa niesla v našej réžii proti súperovmu brankárovi. Za chlapcov góly dávať nemôžme. Mrzí ma to, že po pekných akciách sme nedokázali streliť ani jeden gól,“ zhodnotil po stretnutí Pavol Paukovček, tréner Liptovského Mikuláša.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC 07 Orin Detva 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

• Gól: 22. Mat. Chovan (Videlka)
  • MHK 32 Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Gründling, Nemec, Suchý, Kuráli, Mezovský, Tabaček, Moravčík, Nádašdi – Števuliak, Langhammer, Huna – R. Rapáč, Lištiak, B. Rapáč – J. Sukeľ, M. Sukeľ, Kriška – Laco, Uhrík, Vybíral
  • HC 07 Detva: Viarbickij – Kuklev, Mar. Chovan, Fekiač, Sládok, Šimon, Macejko – Klučiar, Surovka, Utkin – Žilka, Mat. Chovan, Milý – Piačka, Murček, Videlka – Jendroľ, Abramov, M. Surový