Hľadáme domov!

Karanténna stanica v Liptovskom Mikuláši hľadá domov pre "svoje" psíky. Kto môže poskytnúť domov pre tieto zvieratá nech sa hlási.

Slávka Kellová

V súčasnosti je v karanténnej stanici umiestnených 13 psov. To je v porovnaní s minulými rokmi priaznivý počet. Veľmi zlé skúsenosti má totiž „karanténka“ najmä v povianočnom období. Najhoršia situácia bola pred dvomi rokmi, kedy ľudia nechávali napospas svoje „živé darčeky“. Týkalo sa to najmä šteniatok psov, ktoré ľudia nechávali pred karanténnou stanicou napríklad aj v škatuli od ovocia. Plné roky práce mala mestská polícia, ktorá takmer denne nachádzala vyhodené psy a šteňatá v najväčších mrazoch ponechané v kríkoch. Aj preto začali interní a robrovoľní pracovníci šíriť ústnu osvetu. Návštevníkom stanice a detským exkurziám vysvetľovali zodpovednosť za živé zviera, ktoré so sebou prináša nie len radosť ale aj starosť po dobu 10 či 15 rokov a svojim príchodom zmení denný chod domácnosti.

Hľadáme domov:

ŠTEVKO: je asi jednoročný pes, kríženec menšieho vzrastu. Od radosti, že vidí plnú misku granúl po dlho hladovaní sa celý rozšantil. Jeho spevavý štek sa ozýva široko ďaleko. Je veľmi vďačný za každé pohladenie.

KRISTÍNKA: je 14 až 15 ročná fenka, kríženec malého vzrastu, hľadá dobrého človeka. Celý svoj doterajší život prežila po boku svojej milovanej paničky, ktorá odišla do nenávratna. Potrebuje zabudnúť a v láske dožiť svoj život.

MARCEL: je asi 4 až 5 ročný pes, kríženec špica. Na jeho veľkých hnedých dobrosrdečných očkách až vidno, ako sa čuduje, kde sa to po túlačke našiel. Stratil sa, alebo ho vyhodili do tukej zimy na ulicu? Je milý a prítulný. Vhodný aj do dvora.

BETKA: je asi 1 až 2 ročná fenka menšieho vzrastu. Svoje deti vzorne odchovala a teraz čaká na svojho nového pána, ktorý ju už nenechá na pospas osudu. Je prítulná a hravá.

tel. číslo: 0907 244 292 http://www.vpslm.sk/…enna-stanica

Tento článok nie je možné komentovať.