Michal Paška Futbal

Hodinové oslabenie v derby Tatran neprežil

Vylúčenie rozhodlo o všetkom! Ružomberský štadión dnes dopoludnia patril derby stretnutiu. V 26. kole druhej futbalovej ligy rezerva Ružomberka vyhrala 2:1 nad MFK Tatran Liptovský Mikuláš.

Po úvodnom oťukávaní vyslal prvú strelu domáci Kotora. Po zemi našiel v 10. minúte pripraveného Šavola. O tri minúty to z veľkej diaľky skúšal Pastva, Smieška v bránke Ružomberka sa nedal zaskočiť. Ružomberský štadión dnes patril fanúšikom Tatranu, ktorí za svojimi obľúbencami zorganizovali výjazd a bolo ich poriadne počuť. Obzvlášť v 22. minúte, keď sa Tatran dostal do vedenia po Kubusovej prudkej strele.

Radosť vystriedal smútok už o šesť minút. Červenú kartu videl mikulášsky gólman Šavol a tak Tatran dohrával len s desiatimi hráčmi. Po pol hodine hry letela strela Serečina nad mikulášsku bránku. Tatran sa snažil aj v oslabení. Dôkazom bola aj delovka Rezera z 39. minúty z hranice šestnástky. Rezerve Ružomberka sa podarilo vyrovnať v závere po polčasu. Serečin potešil divákov excelentne zahraným priamym kopom.

Po prestávke fanúšikov Tatranu znepokojila žltá karta Šupeja. Bola štvrtá, čo znamená, že Richard bude chýbať v najbližšom domácom zápase s Myjavou… V 62. minúte Ďurčo v mikulášskej bránke končekmi prstov vytlačil na roh prudkú strelu Serečina, ktorá mierila k pravej žrdi. Hostia z Liptovského Mikuláša mali výbornú šancu v 67. minúte. Aktívny Labaška nedotiahol prudký prízemný center Rezera. V tomto prípade skutočne chýbal ten povestný krok.

Ružomberčania svoju viac ako hodinovú presilovku nakoniec využili. Stalo sa tak v 79. minúte po neuveriteľnej delovke do šibenice z 25 metrov, ktorej autorom bol Nagy. Brankár Mikulášanov nemal proti nej absolútne žiadnu šancu…

Peter Kurek, tréner Liptovského Mikuláša: „Mám rozpačité dojmy. Od prvej minúty sme do domácich búšili. Vyvrcholením bol náš gól. Zápas ovplyvnilo vylúčenie brankára Šavola. Domáci ešte do prestávky vyrovnali. My sme mohli zvýšiť pri šanci Labašku, no namiesto toho sme inkasovali. Dnes ma sklamal Šupej, ktorý dostal žltú kartu a v ďalšom kole nebude hrať. Nech hráme kompletní, mali by sme na výhru. Som sklamaný.“

MFK Ružomberok B – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:1 (1:1) Góly: 44. Serečin, 79. M. Nagy – 22. Kubus. Žlté karty: **64. Gallo – 25. Labún, 51. Šupej, 80. P. Moravčík. **Červená karta: 28. Šavol. **Rozhodovali: R. Weiss – Brendza, Jenčura. **Divákov: 364. **Ružomberok B: Smieška – Lupták, Práznovský, Gallo, Ondrík (46. Bezák), Serečin, Nagy, Bielák, Almaský(68. Kováč), Kotora (46. Janso), Gerec. **Liptovský Mikuláš: Šavol (28. Ďurčo) – Labún, Labaška, Janec, Šupej, Tomko (56. Balluch), Rezer, Pastva (65. Boškovič), Kubus (28. Ďurčo), Moravčík, Fótyik.