Pavol Tomčík Hokej

Hokej: Favorit z Trnavy sa z Liptova porúča s debaklom

Príjemné prekvapenie pripravili svojim fanúšikom hokejisti Liptovského Mikuláša. V 36. kole prvej ligy dokázali v stredu podvečer zdolať favorizovanú Trnavu rozdielom dvoch tried 6:0.

Ilustračný obrázok k článku Hokej: Favorit z Trnavy sa z Liptova porúča s debaklom

Už v 57. sekunde stretnutia po góloch Macíka a Piatku svietil na ukazovateli stav 2:0. Kanonáda Liptákov pokračovala aj v ďalších minútach. Neubehla ani polovica duelu a Gladiátori z Trnavy boli zrelí na uterák – 5:0. Dielo ešte sedem minút pred záverečnou sirénou dokonala ďalšia výpomoc z extraligovej Banskej Bystrice Tomáš Devečka. Mikulášania z ostatných ôsmich stretnutí zaznamenali sedem víťazstiev a do tabuľky si pripísali 21 z 24 možných bodov. Vďaka tomu zverenci trénera Mariána Horvátha strácajú zo siedmej priečky na štvrté Michalovce už len päť bodov.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HK Trnava 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)
Góly: 1. Macík, 1. Piatka, 8. Macík, 24. Roháč, 25. Poliaček, 53. Devečka
Vylúčení: 6:5
Presilovky: 0:0
Oslabenia: 0:0
Rozhodovali: Píšťanský – Frimmel, Vido
Divákov: 610
Zostava MHK 32: Hollý – Bakoš, Devečka, Holiga, Špila, Nitriansky, Školiak, Janči, Mezovský – Macík, Kuric, Bartík, Vartovník, Piatka, Roháč, Leskovjanský, Broska, Poliaček, Števuliak, Lištiak, Janček. Tréner: Marián Horváth

Na snímke: Juraj Hollý