Pavol Tomčík Hokej

Hokej: Liptáci udreli trikrát v priebehu necelej minúty a pokorili lídra z Detvy!

Husársky kúsok sa dnes podvečer podaril hokejistom Liptovského Mikuláša v súboji 26. kola prvej hokejovej ligy proti Detve. Domáci vsietili prvému mužstvu súťaže tri góly v priebehu necelej minúty.

Na časomiere svietil čas 48:00 a rovných 12 minút pred treťou sirénou bol stav duelu nerozhodný 2:2. Šiesty Liptovský Mikuláš však následne predviedol málo vídanú vec, v priebehu 42 sekúnd dokázal súperovi uštedriť tri góly. Po zásahoch Poliačeka, Bartíka a Števuliaka tak bolo razom 5:2 pre domácich.

Tento stav vydržal až do konca, po dvoch prehrách tak Liptovský Mikuláš premiérovo v sezóne Detvu zdolal. „Horváthovci“ sú aj naďalej na šiestom mieste, na piaty Prešov však strácajú jediný bod. Paradoxne, práve Prešov bude v piatok pre MHK 32 ďalšou súťažnou zastávkou. Úvodné buly na východe republiky vhodia o 17:30 hod.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC 07 Detva 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)
Góly: 13. Lištiak, 34. Roháč, 49. Poliaček, 49. Bartík, 49. Števuliak – 5. Buda, 44. Sládok
Rozhodovali: Snášel – Ľ. Šoltés, R. Šoltés
Vylúčení: 4:9 navyše Mezovský a Školiak 10 min za nešportové správanie – Parkhouse 10 min za nešportové správanie, Fekiač 10 min za napadnutie zozadu
Presilovky a oslabenia: 0:0
Divákov: 410
Zostava MHK 32: Hollý – Holiga, Moravčík, Kadlubiak, Oravec, Janči, Mezovský, Školiak – Macík, Kuric, Bartík – Marcinko, Trochta, Roháč – Poliaček, Piatka, Uhrík – Števuliak, Lištiak, Janček. Tréner: Marián Horváth

Ilustračné foto: Magdaléna Nahalková