Pavol Tomčík Hokej

Hokej: Liptákom v Topoľčanoch stačili na výhru tri góly

V 26. kole prvej hokejovej ligy MHK 32 Liptovský Mikuláš odčinil stredajšiu prehru z Trnavy víťazstvom na ľade Topoľčian. Zverenci trénera Mariána Horvátha zdolali spolurodákov Miroslava Šatana 3:2.

Ilustračný obrázok k článku Hokej: Liptákom v Topoľčanoch stačili na výhru tri góly

K zisku troch bodov zavelil najlepší strelec „Ešky“ v tejto sezóne František Poliaček. Jeho 16. presný zásah v aktuálnom ročníku prišiel v 17. minúte duelu. Ďalšie dva góly Mikulášanov nasledovali až v záverečnej tretine. Na 2:1 zvýšil Piatka a na 3:1 skúsený Bartík. Domáci už len zásluhou Tvrdíka znížili päť minút pred koncom na konečných 2:3 z ich pohľadu. Tri body tak putujú na Liptov.

HC Topoľčany – MHK 32 Liptovský Mikuláš 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)
Góly: 25. Raček, 55. Tvrdík – 17. Poliaček, 46. Piatka, 54. Bartík
Vylúčenia: 3:3 navyše Kutňanský 10 min za osobný trest
Presilovky: 0:1
Oslabenia: 0:0
Rozhodovali: Krist – Tvrdoň, Vido
Divákov: 350
Zostava MHK 32: Hollý – Školiak, Špila, Bača, Bakoš, Janči, Mezovský, Laco, Broska – Bartík, Kuric, Leskovjanský – Vartovník, Piatka, Roháč – Poliaček, Marcinko, Lištiak – Kubovčík, Števuliak