Pavol Tomčík Hokej

Hokejisti Liptovského Mikuláša po prehre na Spiši klesli na ôsmu priečku

Spišská Nová Ves vrátila Liptovskému Mikulášu požičané. V 20. kole prvej hokejovej ligy si Spišiaci pred vlastným publikom poradili s Liptákmi 3:1, čím odčinili októbrovú prehru 3:4 z ich ľadu.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti Liptovského Mikuláša po prehre na Spiši klesli na ôsmu priečku

Iskierku nádeje za nepriaznivého stavu 0:2 z pohľadu MHK 32 vykresal v 54. minúte Juraj Kuric, na jeho gól však už o 32 sekúnd neskôr odpovedal domáci Findura a bolo rozhodnuté. Mikulášania tak po stretnutí v Senici (2:5) nezvládli druhý duel v rade a v tabuľke druhej najvyššej slovenskej súťaže klesli na ôsmu pozíciu. Šancu na reparát majú „Horváthovci“ v piatok, keď doma od 17:00 hod. hostia Prievidzu.

HK Spišská Nová Ves – MHK 32 Liptovský Mikuláš 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Góly: 24. Koky, 29. Leskovjanský, 55. Findura – 54. Kuric
Rozhodovali: Valach – Farkaš, Hanko
Vylúčení: 3:4, navyše: Vartovník (Spišská Nová Ves) 10 minút za nešportové správanie
Presilovky: 0:0
Oslabenia: 0:0
Divákov: 456
Zostava MHK 32: Hollý – Trochta, Kadlubiak, Moravčík, Bartík, Klimčík, Piatka, Poliaček, Uhrík, Oravec, Školiak, Holiga, Janči, Mezovský, Nitriansky, Kuric, Macík, Marcinko, Roháč. Tréner: Marián Horváth

Ilustračné foto: Magdaléna Nahalková