Pavol Tomčík Hokej

Hokejisti MHK 32 opäť stopercentní: Proti Senici už 28. výhra v sezóne!

Hokejisti prvoligového MHK 32 Liptovský Mikuláš pokračujú vo výborných výkonoch, keď dnes v rámci 41. kola na svojom ľade zdolali Senicu 5:3.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti MHK 32 opäť stopercentní: Proti Senici už 28. výhra v sezóne!

Liptáci v polovici stretnutia viedli pohodlne 3:0, no Záhoráci postupne dokázali nepriaznivý stav vyrovnať. V 54. minúte sa tak začínalo odznova. 720 divákov na tribúnach o rovné tri minúty po treťom inkasovanom góle potešil Maroš Piatka. Definitívu na 5:3 pridal 12 sekúnd pred tretím klaksónom v presilovke o dvoch hráčov Tomáš Devečka.

Mikulášania sú v tabuľke našej druhej najvyššej hokejovej súťaže v závere základnej časti už na štvrtom mieste, bod za tretím Bardejovom. Tento rok Liptáci prehrali len jeden jediný zápas, 9. januára neuspeli v Detve (3:4). Naopak, mužstvo Mariána Horvátha šesť tohtoročných stretnutí doviedlo do úspešného konca. Bilancia domácich duelov hovorí v tejto sezóne za všetko: 19–2. MHK 32 naposledy doma nebodoval ešte 24. októbra (3:6 s Bardejovom).

MHK 32 Liptovský Mikuláš – Dukla Senica 5:3 (2:0, 1:1, 2:2)
Góly: 9. Sukeľ J., 10. Trochta, 31. Janček, 57. Piatka, 60. Devečka – 36. Mikolášek, 49. Surovka, 54. Gula
Rozhodovali: Husár – Bednár, Vyšný
Vylúčení: 6:10, navyše: Všetečka (Senica) 10+DKZ za nešportové správanie
Presilovky: 1:1
Oslabenia: 0:0
Divákov: 720
Zostava MHK 32: Hollý – Devečka, Holiga, Janči, Kadlubiak, Mezovský, Nitriansky, Bartík, Janček, Kuric, Macík, Piatka, Poliaček, Roháč, Sukeľ J., Sukeľ M., Števuliak, Trochta, Uhrík. Tréner: Marián Horváth